21 października 2018

XXIX Niedziela Zwykła – 21.X.2018

1. Różaniec
Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, codziennie o g. 18.00, dzieci, od poniedziałku do piątku, o g. 17.00.
2. Liturgia
Jutro, w poniedziałek, 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w całym Kościele, w naszej parafii przeżywamy uroczystość 18 Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Msze święte będą sprawowane z uroczystości.
3. Wypominki i intencje mszalne
W kancelarii parafialnej są przyjmowane wypominki miesięczne na listopad oraz na cały rok. Kartki są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Prosimy o wyraźnie pisanie i zaznaczenie: miesięczne czy roczne.
4. Opłatek
Łączników parafialnych i wszystkich chętnych, którzy w listopadzie, będą chcieli roznosić opłatki, prosimy o zgłoszenie się dziś do kiosku.
5. Zalecenia powizytacyjne i zbiórka
Trzy tygodnie po wizytacji naszej parafii, dziś czytamy Zalecenia powizytacyjne Ks. bpa Ireneusza Pękalskiego. Po Mszach świętych, jest rozprowadzane pismo, w którym zwracamy się z prośbą do wiernych o ofiary na wymianę nagłośnienia w naszym kościele.
6. Nasze Życie
W następną niedzielę, po Mszach świętych, bracia klerycy z Łagiewnik, będą rozprowadzać czasopismo kleryckie Nasze Życie.
7. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym, o Komunii świętej w stanie grzechu i jego skutkach. Ponadto są dostępne: Rycerz Niepokalanej, Niedziela, Idziemy, Miłujcie się, dewocjonalia, kartki świąteczne, kalendarze i zioła.
8. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do Pana: Barbara Steckiewicz, l. 83, z Umińskiego, Władysław Dymek, l. 94, z Wyższej, Stanisław Niewiadomski, l. 77, z Leśmiana, Maria Kłosińska, l. 85, z Wyższej, Kazimierz Prątnicki, l. 95, z Umińskiego, Mirosław Wlaźlik, l. 66, z Ejsmonda, Janina Lemieszewska, l. 91, z Dąbrowskiego, Henryka Onufrzak, l. 86, z KWP, Helena Wcisło, l. 92, z Nałkowskiej i Wiesława Burchard, l. 94, ze Śląskiej. Wieczny odpoczynek ….