14 października 2018

XXVIII Niedziela Zwykła – 14.X.2018

1. Dzień papieski
W dzisiejszą – papieską niedzielę – po Mszach świętych, są zbierane ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera naukę, ponad dwa i pół tysiąca uczniów z rodzin wielodzietnych. Po Mszach świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00, przy wyjściach z kościoła, wolontariusze szkolnych kół Caritas, zapraszają na papieskie kremówki. Ofiary będą wsparciem działalności tych kół.
2. Różaniec
Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o g. 18.00 oraz dla dzieci o g. 17.00.
3. Liturgia
We wtorek, w liturgii wspominamy św. Jadwigę Śląską, natomiast w czwartek, obchodzimy święto św. Łukasza, Ewangelisty. W Archikatedrze o g. 18.00 – Msza św. w intencji Służby Zdrowia.
4. Wypominki i intencje mszalne
W kancelarii parafialnej są przyjmowane wypominki miesięczne na listopad oraz na cały rok. Kartki są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Prosimy o wyraźnie pisanie i zaznaczenie: miesięczne czy roczne.
5. Pielgrzymka
W najbliższą sobotę, zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia. zapisy w kiosku i Biurze Radia Maryja.
6. Poświęcenie przedszkola i żłobka
W następną niedzielę, po Mszy św. o g. 9.30, odbędzie się spotkanie z uczniami klas VII –mych szkół podstawowych i ich rodzicami, poświęcone przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Za tydzień także po Mszy św. o g. 12.30, odbędzie się poświęcenie przedszkola, żłobka i poradni psychologicznej przy naszym klasztorze. Mszy św. o g. 12.30 i poświęcenia dokona O. Prowincjał Wiesław Pyzio z Warszawy. Zainteresowani będą mogli wejść do zaadaptowanych pomieszczeń.
7. Prasa katolicka i podpisy
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Idziemy, Niedzieli, Rycerza Niepokalanej, Miłujcie się, dewocjonaliów, kalendarzy i ziół leczniczych.
8. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
Wieczny odpoczynek….