30 września 2018

XXVI Niedziela Zwykła – 30.IX.2018

1. Różaniec
Od jutra, przez cały październik zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Pierwsze nabożeństwo rozpocznie się o g. 17.45, procesją eucharystyczną. Od wtorku, nabożeństwo – o g. 18.00 oraz dla dzieci, od poniedziałku do piątku, o 17.00. W październiku wypominki roczne w piątki – o g. 17.40. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe.
2. Bierzmowanie
Dorosłych, którzy nie przyjęli bierzmowania, a pragnący przyjąć ten sakrament, zapraszamy w niedziele, o g. 17.00, do salki przy kancelarii.
3. Uroczystość Św. Franciszka
W czwartek, obchodzimy uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Do tej uroczystości, od kutr, przez trzy dni, będziemy się przygotowywać podczas Mszy św. o g. 18.30, a w wigilię – 3 października – odbędzie się obrzęd profesji wieczystej FZŚ oraz nabożeństwo o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Dnia 4 października, dzieci z klas trzecich, podczas Mszy św. o g. 17.00, będą miały poświęcone różańce komunijne oraz odbędzie się spotkanie z rodzicami.
4. I Piątek i I Sobota
W I Piątek, odbędą się: odwiedziny chorych z Komunią św., od g. 16.45 – spowiedź i o g. 17.00 – Msza św. dla dzieci. Apelujemy do rodziców, aby w trosce o religijne wychowanie, dzieci przystępowały do spowiedzi i Komunii św. pierwszo – piątkowej, a w październiku brały udział w nabożeństwach różańcowych. W I Sobotę – Msza św. o g. 8.00 – z udziałem Rycerstwa Niepokalanej.
5. Kongres i św. Faustyna
W piątek, 5 października, w Łodzi, obchodzimy urocz. św. Faustyny Kowalskiej, patronki miasta. W kościele św. Faustyny o g. 16.30, Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył Ks. bp Adam Lepa, po której wyruszy procesja z relikwiami Świętej do katedry. W czwartek i piątek, w kościele św. Faustyny, odbędzie się Kongres poświęcony św. Faustynie, z udziałem osób, które zapiszą się do 2 października.
6. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki
¥ W najbliższą sobotę – do Niepokalanowa i Kaplicy Wieczystej Adoracji;
• 13 października do Łasku na spotkanie kół Żywego Różańca.
7. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o św. Teresie z Lisieux i wizycie papieża na
Litwie. Zachęcamy także do nabycia: Niedzieli, Idziemy, Rycerza Niepokalanej, ziół leczniczych, kalendarzy i dewocjonaliów. W bibliotece, bez kupowania, możemy przeczytać prasę i wypożyczyć książki.
8. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Stefan Krzyżaniak, l. 89, z Dąbrowskiego, Jadwiga Boczkowska, l. 87, z Ejsmonda, Krzysztof Witecki, l. 27, z Gojawiczyńskiej, Feliks Kmiecik, l. 93, z Gersona, Maria Ryś – Szewczyk, l. 75, z Dąbrowskiego i Barbara Kubala, l. 89, z Ejsmonda. Wieczny odpoczynek….