16 września 2018

XXIV Niedziela Zwykła – 16.IX.2018
1. Liturgia
W liturgii obecnego tygodnia obchodzimy liturgiczne święta:
¥ W poniedziałek – Stygmatów św. Franciszka z Asyżu.
¥ We wtorek – św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
¥ W piątek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
¥ W czwartek, o 1745, rozpocznie się dziewięciodniowa nowenna ku czci św. Michała Arch.
¥ W następną niedzielę odbędą się spotkania: po Mszy św. o g. 8.00 – Rady Parafialnej, po Mszy św. o g. 9.30 – z rodzicami i uczniami III – cich klas gimnazjalnych i VIII mych klas szkół podstawowych, poświęcone przygotowaniu do bierzmowania oraz podczas Mszy św. o g. 11.00, dzieci z klas pierwszych będą miały poświęcone tornistry. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania odbywa się, od ubiegłego tygodnia, w niedziele o g. 15.00.
¥ W następną niedzielę, będą także zbierane ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej
2. Wizytacja biskupia i Bierzmowanie
Za dwa tygodnie, w niedzielę, 30 września, Ks. Bp Ireneusz Pękalski, dokona wizytacji naszej parafii. W dniu wizytacji podczas Mszy św. o g. 9.30, młodzież przygotowana w ubiegłym roku szkolnym przyjmie sakrament bierzmowania. Ks bp będzie także obecny podczas Mszy św. o g. 11.00 i 12.30.
3. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki
• 6 października do Niepokalanowa i Kaplicy Wieczystej Adoracji na spotkanie z okazji I Soboty miesiąca i modlitwę w intencji pokoju – zapisy w kiosku;
• 13 października do Łasku na spotkanie kół Żywego Różańca, zapisy każdego dnia po Mszy św. o g. 8.00
• 10 października – ośmiodniową – na Korsykę i Sardynię
4. Parking
Wiernych korzystających z parkingu kościelnego, prosimy, aby nie parkować w miejscach oznaczonych oraz wzdłuż ogrodzenia przy nowym wjeździe od ul. Felińskiego. W przypadku braku miejsc przy kościele, można parkować dalej, wzdłuż alei od strony parku, aż do kancelarii parafialnej. Parking przed kościołem służy wiernym w celach udziału we Mszach św. i adoracji. Prosimy nie wykorzystywać parkingu jako miejsc postojowych osobom, które w pobliżu pracują czy też załatwiają inne, poza kościelnymi, sprawy.
5. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w kiosku, który jest otwarty między Mszami od 6.30 do 14.00. Po wieczornej Mszy św. prasa jest dostępna w zakrystii. W Bibliotece, która jest otwarta od 9.00 do 14.00, są do nabycia formularze dla osób, które chcą kontrolować najbliższe wybory samorządowe w ramach Ruchu Kontroli Wyborów.
6. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Barbara Olejniczak, l. 80, z Dąbrowskiego, Jan Róg, l. 82, z Umińskiego, Danuta Wiśnik, l. 84, z Gałczyńskiego, Weronika Kujawa, l. 88, z Zapolskiej, Czesława Kulbat, l. 65, z Rydla, Paweł Głyda, l. 63, z Felińskiego i Włodzisława Wolak, l. 74, z Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.