19 sierpnia i 2 września 2018

XX Niedziela Zwykła – 19.VIII.2018
1. Podziękowanie
Dziękujemy wolontariuszom parafialnym za zorganizowanie VII już Festynu Rodzinnego, koncertu muzycznego i spotkania z s. Małgorzatą Chmielewską. „Bóg zapłać” także grupom parafialnym za zorganizowaną adorację eucharystyczną, dary ołtarza, Czcicielom św. Michała za udekorowanie placu kościelnego na procesję, zespołowi muz. Adonai, ministrantom i wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżywania odpustu św. Maksymiliana.
2. Pielgrzymka
W najbliższy wtorek, od kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej, wyruszy 93 Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziś, po Mszach świętych, są zbierane ofiary na posiłek dla VIII Grupy Franciszkańskiej, którą poprowadzi o. Stanisław Ziemiński i będą pomagać: o. Sławomir Denderski z Miedniewic i o. Bogdan Kwapisiewicz ze Rzgowskiej. Oprócz pielgrzymów czynnie idących do Częstochowy, jest także Grupa Duchowa. W kiosku i w bibliotece są przyjmowane zapisy do Grupy Duchowej oraz intencje, które wierni chcą złożyć modlitwie Grupy Franciszkańskiej podczas drogi i na Jasnej Górze. Za wszelkie gesty życzliwości, ofiary i modlitwę serdecznie dziękujemy. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy wieczornej, będą przyjmowane jeszcze zapisy do VIII Grupy Franciszkańskiej. Dziś po każdej Mszy św. są zbierane ofiary na posiłek VIII Grupy Franciszkańskiej.
3. Liturgia
W liturgii obecnego tygodnia obchodzimy: w środę – wspomnienie NMP Królowej, w piątek – święto św. Bartłomieja, Apostoła, w sobotę – wspomnienie św. Ludwika, patrona FZŚ i w następną niedzielę – uroczystość NMP
4. Prasa katolicka
5. Zmarli

OGŁOSZENIA DUSZPSTERSKIE
XXII Niedziela Zwykła – 2.IX.2018

1. Inauguracja roku szkolnego
Jutro, w poniedziałek, 3 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o g. 8.00. Rozpocznijmy nowy rok szkolny modlitwą o Boże Błogosławieństwo.
2. Msza święta i kancelaria
Po wakacyjnej przerwie, od wczoraj, w dni powszednie, ponownie jest sprawowana Msza św. o g. 8.45, a kancelaria parafialna będzie czynna, od g. 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 18.00.
3. Dni odnowy wewnętrznej
W obecnym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
• W I Czwartek – po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo Godziny Świętej i adoracja eucharystyczna, która zakończy się apelem jasnogórskim o g. 20.00.
• W I Piątek – odwiedziny chorych zgodnie z przedwakacyjnym porządkiem; od g. 16.30 – spowiedź i o 17.00 – Msza św. dla dzieci.
4. Spotkania grup parafialnych
W obecnym tygodniu grupy parafialne rozpoczynają regularne spotkania. Chętnych do różnych wspólnot serdecznie zapraszamy. Chłopców zachęcamy do Liturgicznej Służby Ołtarza. Pierwsze – organizacyjne spotkanie w I Piątek, po Mszy św. dla dzieci. Dziewczynki zapraszamy do scholi. Pierwsze spotkanie odbędzie się w następną niedzielę o g. 10.00.
5. I Komunia Św.
W następną niedzielę, po Mszy św. dla dzieci o g. 11.00, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich Szkół Podstawowych: poświęcone przygotowaniu do I Komunii św. dnia 17 maja 2015 roku.
6. Prasa katolicka
Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę religijną i zioła lecznicze.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: