12 sierpnia 2018

XIX Niedziela Zwykła – 12.VIII.2018

1. Adoracja przed odpustem
Dziś po południu, od g. 15.00 oraz cały jutrzejszy dzień – adoracja eucharystyczna przygotowująca do odpustu św. Maksymiliana. Jutro, dodatkowo z racji 13 – go dnia miesiąca – po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo fatimskie.
2. Odpust
We wtorek, 14 sierpnia, Mszy św. odpustowej o g. 18.30, będzie przewodniczył Arcybp Metropolita Łódzki, Grzegorz Ryś. Pół godziny przed Mszą św. – koncert wokalny Anny Terleckiej i grupy wokalnej z Akademii Muzycznej z Łodzi. O 21.00, na dziedzińcu klasztornym – koncert muzyczny zespołu Chwila Nieuwagi. Dnia 15 sierpnia od godz. 12.00 – Festyn Rodzinny, o g. 16.00 – spotkanie z s. Małgorzatą Chmielewską i na zakończenie o 18.30 – Msza św. ze szczególną modlitwą za rodziny. Dnia 18 sierpnia podczas Mszy św. o g. 18.30 i po Mszy św. z koncertem wystąpi zespół z Krzemieńca z Ukrainy – Lubystok. Słowa zachęty do udziału w uroczystościach, skieruje do nas przedstawicielka wolontariuszy, którzy organizują Festyn już po raz siódmy….
3. Wniebowzięcie NMP i zbiórki
W środę, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP – porządek Mszy świętych z poświęceniem ziół i kwiatów- niedzielny. Po Mszach świętych, wolontariusze będą zbierać ofiary na Dom Przymierza, prowadzony przez s. Małgorzatę Chmielewską.
4. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki:
· 1 września – do Niepokalanowa na poświęcenie Kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu – Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Gwiazdy Niepokalanej, z zapisami do jutra.
· Ośmiodniową, na Sardynię i Korsykę, dnia 10 października.
· Od 21 do 26 sierpnia na Łódzką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy – przy kościele MB Zwycięskiej – od 13 sierpnia w g. 10.00 – 12.00 oraz 17.00 – 20.00 oraz do VIII Grupy Franciszkańskiej przy naszym kościele – 18 i 19 sierpnia (najbliższa sobota i niedziela) po Mszy św. wieczornej. Dla kandydatów do bierzmowania i bezrobotnych – zapisy ze zniżką.
5. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – na czym polegało wniebowzięcie Maryi, o śmierci św. Maksymiliana i dopalaczach, w Niedzieli – o filmie poświęconym „Bitwie o Anglię” dywizjonu 303 i TVP Polonii. Ponadto możemy nabyć: Idziemy, Rycerza Niepokalanej, kalendarze i zioła. Zapraszamy także do Biblioteki.
6. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Weronika Sobczyk, l. 92, z Broniewskiego, Julian Szczęsny, l. 94, z Nałkowskiej, Stefan Baranowski, l. 92, z Broniewskiego, Henryka Chwalbińska, l. 67, z Dąbrowskiego, Sławomir Gromada, l. 51, z Rydla, Jan Cichy, l. 80, z Broniewskiego i Marianna Witkowska, l. 96, z Ejsmonda. Wieczny odpoczynek ..