5 sierpnia 2018

XVIII Niedziela Zwykła – 5.VIII.2018
1. Zbiórki
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, za ofiary – 5264 PLN – na misje franciszkańskie, złożone w ub. niedzielę. Dziś po Mszach świętych, są zbierane ofiary na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
2. Przemienienie Pańskie
W poniedziałek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W Par. Przemieniania Pańskiego – Msza św. odpustowa o g. 18.00.
3. Odpust
Dnia 14 sierpnia, Mszy św. odpustowej św. Maksymiliana M. Kolbego, o g. 18.30, będzie przewodniczył Arcybp Metropolita Łódzki, Grzegorz Ryś. Pół godziny przed Mszą św. – koncert wokalny Anny Terleckiej i grupy wokalnej z Akademii Muzycznej z Łodzi. O 21.00, na dziedzińcu klasztornym – koncert muzyczny zespołu Chwila Nieuwagi. Dnia 15 sierpnia od godz. 12.00 – Festyn Rodzinny, o g. 16.00 – spotkanie z s. Małgorzatą Chmielewską i na zakończenie o 18.30 – Msza św. ze szczególną modlitwą za rodziny. Dnia 18 sierpnia podczas Mszy św. o g. 18.30 i po Mszy św. z koncertem wystąpi zespół z Krzemieńca z Ukrainy Lubystok. Program odpustu i festynu znajdziemy w dzisiejszej Niedzieli.
4. Adoracja przed odpustem
W najbliższą sobotę po Mszy św. o g. 8.00, przed odpustem św. Maksymiliana, rozpocznie się trzydniowa adoracja Najśw. Sakramentu pod przewodnictwem grup parafialnych. Program wspólnot jest umieszczony w gablotach ogłoszeniowych. Msze św. z kazaniami i modlitwami do św. Maksymiliana, będą sprawowane w sobotę i poniedziałek o g. 18.30, w niedzielę podczas każdej Mszy św. Zapraszamy wszystkich na adorację i uroczystości odpustowe.
5. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki:
· 1 września – do Niepokalanowa na poświęcenie Kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu – Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Gwiazdy Niepokalanej.
· Ośmiodniową, na Sardynię i Korsykę, dnia 10 października.
· Od 21 do 26 sierpnia na Łódzką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy – przy kościele MB Zwycięskiej – od 13 sierpnia w g. 10.00 – 12.00 oraz 17.00 – 20.00 oraz do VIII Grupy Franciszkańskiej przy naszym kościele – 18 i 19 sierpnia, po Mszy św. wieczornej. Dla kandydatów do bierzmowania i bezrobotnych – zapisy ze zniżką.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: do Gościa Niedzielnego dołączony jest ścienny kalendarz, Idziemy przybliża tajemnice o. Pio. Zapraszamy także do Biblioteki.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Andrzej Suchowski, l. 60, z Gałczyskiego, Urszula Krawczyk, l. 78, ze Staffa, Tomasz Falana, l. 51, z Rydla, Andrzej Czesław, l. 82, z Felińskiego, Michał Grzywiński, l. 68, z Gojawiczyńskiej, Tadeusz Borkowski, l. 90, z Ejsmonda, Stanisław Lesiecki, l. 91, z Gojawiczyńskiej, Leszek Ambrożek, l. 86, z Kadłubka, Janina Jóźwiak, l. 85, z Dąbrowskiego i Antoni Susik, l. 84, z Broniewskiego. Wieczny odpoczynek ..
Adoracja Eucharystyczna

przed odpustem Św. Maksymiliana M. Kolbego – 11 i 13 sierpnia