Pielgrzymka na Sardynię i Korsykę

Sardynia i Korsyka
Termin: 10-17.10.2018
SARDYNIA:
Cagliari – Nora – Pula – San Antioco – Iglesias Oristano – Barumini – Sinis – Bosa – Alghero – Sassari Castelsardo – Olbia – Santa Teresa Gallura – Nuoro Orgosolo – Cagliari
KORSYKA: Bonifaccio

Program:
Dzień 1
♦ spotkanie z pilotem-przewodnikiem w Warszawie na lotnisku Okęcie w Hali odlotów o godz. 10.00. Wylot z Warszawy do Cagliari z przesiadką w Rzymie liniami Alitalia:
WAW – FCO wylot: 12:00 – przylot: 14:20
FCO- CAG wylot: 17:00 – przylot: 18:10
♦ przyjazd do hotelu w wypoczynkowej nadmorskiej dizelnicy Cagliari, obiadokolacja i nocleg (1)
Dzień 2
♦ po śniadaniu zwiedzanie CAGLIARI – stolicy Sardynii. Spacer po Starym Mieście – Castello: zwiedzimy katedrę Santa Maria, obejrzymy dwie wieże – symbole miasta: Torre San Pancrazio , Torre dell Elefante, katedrę w stylu. Przejedziemy na wzgórze Monte Urpinu, skąd obejrzymy przepiękny widok na okolicę. Czas wolny na degustację kawy.
♦ po czasie wolnym, przejazd do NORY i PULI – starorzymskich miast z III w. p.n.e., obejrzymy teren wykopalisk z dobrze zachowanymi pozostałościami archeologicznymi. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (2)
Dzień 3
♦ po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża na wyspę SAN ANTIOCO, gdzie znajduje się również miejscowość o tej samej nazwie, założona przez Fenicjan w VIII w p.n.e.. Obecnie to wioska rybacka słynącą z doskonałej kuchni i wyrobu wina. Po zwiedzaniu będzie czas na skosztowanie lokalnego przysmaku – sebadas.
♦ następnie przejazd przez IGLESIAS – spacer po Starówce, czas wolny
♦ przejazd do hotelu w ORISTANO na obiadokolację i nocleg (3)
Dzień 4
♦ po śniadaniu przejazd do BARUMINI, gdzie znajduje się jeden z najlepiej zachowanych kompleksów budowli powstałych w epoce cywilizacji Nuragów, zwiedzimy SU NURAXI, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.
♦ po zwiedzaniu wrócimy do ORISTANO – zwiedzimy miasteczko, historyczne centrum wraz z katedrą Santa Maria Assunta oraz średniowiecznymi wieżami Saint Cristoforo oraz Mariano, czas wolny
♦ przejazd na półwysep SINIS, czas wolny na odpoczynek nad morzem na plaży o błyszczących ziarnach kwarcu, obejrzymy stare ruiny, kolumny romańskie oraz kościół San Giovanni
♦ po południu wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg (4)

Dzień 5
♦ po śniadaniu, wykwaterujemy się z hotelu i udamy na północno-wschodnie wybrzeże do miejscowości BOSA, usytuowanej nad rzeką Toma, zwiedzimy starą historyczną część miasta Sa Piana wraz z wysokimi kolorowymi budynkami, obejrzymy na wzgórzu średniowieczny zamek Malaspina oraz kościół Św. Piotra.
♦ przejedziemy przez ALGHERO – podczas krótkiego spaceru obejrzymy stare miasto, pełne wąskich uliczek i budynków zbudowanych w stylu katalońskiego gotyku
♦ w południe dotrzemy do SASSARI, podczas spaceru obejrzymy Starówkę drugiego co do wielkości miasta na Sycylii – z najważniejszym zabytkiem XII wieczną katedrą św. Mikołaja, czas wolny
♦ w CASTELSARDO – urokliwym miasteczku usytuowanym na skalistym wzgórzu nad zatoką, obejrzymy pozostałości po zamku Doria oraz wąskie kręte uliczki wraz z ciekawą zabudową, tworzące średniowieczną Starówkę. Po zwiedzaniu przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg (5), do miejscowości Olbia
Dzień 6