29 lipca 2018

XVII Niedziela Zwykła – 29.VII.2018
1. Zbiórki
Dziś, po Mszach świętych, są zbierane ofiary na misje prowadzone przez naszą Warszawską Prowincję. Dziękujemy o. Eugeniuszowi za dzisiejsze Słowo Boże, a my starajmy się wspierać modlitwą i ofiarami naszych franciszkańskich misjonarzy oraz ich dzieła. Wielu z nich pracowało w naszej parafii. W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
2. Matki Bożej Anielskiej
W czwartek, 2 sierpnia, obchodzimy święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W każdym kościele parafialnym, możemy uzyskać odpust zupełny. W kościele Matki Bożej Anielskiej, przy ul. Rzgowskiej, o g. 18.00 – Msza św. odpustowa.
3. Dni eucharystyczne
W obecnym tygodniu pzypadają dni eucharystyczne: w I Czwartek – o g. 18.00 – Godzina Święta, w I Piątek zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. W I Sobotę o g. 8.00 – Msza św. z udziałem Rycerstwa Niepokalanej.
4. Odpust
Dnia 14 sierpnia, obchodzimy uroczystość odpustową Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy św. odpustowej o g. 18.30, będzie przewodniczył Arcybp Metropolita Łódzki, Grzegorz Ryś. Pół godziny przed Mszą św. – koncert wokalny Anny Terleckiej i grupy wokalnej z Akademii Muzycznej z Łodzi. O 21.00, na dziedzińcu klasztornym – koncert muzyczny zespołu Chwila Nieuwagi. Dnia 15 sierpnia od godz. 12.00 – Festyn Rodzinny, o g. 16.00 – spotkanie z s. Małgorzatą Chmielewską i na zakończenie o 18.30 – Msza św. ze szczególną modlitwą za rodziny. Dnia 18 sierpnia podczas Mszy św. o g. 18.30 i po Mszy św. z koncertem wystąpi zespół z Krzemieńca z Ukrainy Lubystok. Chętnych do pomocy w organizowaniu festynu serdecznie zapraszamy.
5. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki
• 26 sierpnia – do Częstochowy
• 1 września – do Niepokalanowa na poświęcenie Kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu – Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Gwiazdy Niepokalanej.
• Od 21 do 26 sierpnia, odbędzie się Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy – przy kościele MB Zwycięskiej – od 13 i przy naszym kościele – 18 i 19 sierpnia.
• Zainteresowani ośmiodniowym wyjazdem na Sardynię i Korsykę, dnia 10 października, proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
6. Prasa katolicka
Prasa katolicka poświęca dużo uwagi bohaterstwu uczestnikom Powstania Warszawskiego. W kiosku możemy nabyć dewocjonalia i zioła lecznicze. Zapraszamy także do biblioteki parafialnej.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Krystyna Dudkowska, l. 83, z Kossaka (Par. Trójcy P), Dyonizy Mużdżyński, l. 71, z Umińskiego, Władysława Kowalska, l. 90, z Wyższej, Krystyna Świąder, l. 80, ze Staffa, Stanisława Królikowska, l. 94, z Orkana. Wieczny odpoczynek …