15 lipca 2018

XV Niedziela Zwykła – 15.VII.2018

1. Liturgia
W obecnym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia:
• W poniedziałek – Matki Bożej Szkaplerznej
• W środę – św. Szymona z Lipnicy
• W sobotę – św. Wawrzyńca z Brindisi
2. Pielgrzymki, festiwal
· Dnia 21 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka z Łodzi na Jasną Górę. Zapisy – od 18 sierpnia lub wcześniej przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej.
· W dniach: 22 -26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Spotkanie Młodych – Max Festiwal, na które zachęcamy młodzież.
· W orędziu na Światowy Dzień Pokoju w 2004 r. JAN PAWEŁ II apelował:
„Ludzkość bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje odnalezienia dróg porozumienia, które w rzeczywistości są niszczone przez egoizm i nienawiść, żądzę panowania i pragnienie odwetu”. W podobnym tonie wypowiedział się BENEDYKT XVI, zachęcając, by „dać światu nową nadzieję, ponieważ pokój nie jest marzeniem, nie jest utopią, jest możliwy”.
Spośród wszystkich krajów świata, tylko w 12 miejscach powstaną kaplice pokoju –
„12 gwiazd w koronie Maryi Królowej Pokoju” – które pomimo dzielącej ich odległości
i różnic czasowych, utworzą światowe centrum modlitwy o pokój. Pod opieką Matki
Bożej trwać będzie w nich wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Centra znajdują się w Betlejem, Medjugorie, w Kazachstanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Korei Południowej, w Rwandzie i na Filipinach. Do listy 12 krajów, gdzie powstały centra modlitwy o pokój, dołącza się również Polska, a dokładniej Niepokalanów. Uroczystość poświęcenia kaplicy odbędzie się 1 września o g. 12.00. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości i wspólnego wyjazdu o g. 8.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i w kiosku.
3. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym – o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa i o szkaplerzu Jana Pawła II, w Idziemy – o Boskich wakacjach i wolności, w Niedzieli – o tajemnicach Watykanu i życiu na wulkanie. Ponadto są dostępne: Rycerz Niepokalanej, Rycerz Młodych i Miłujcie się. Zachęcamy do nabycia prasy w kiosku.
4. Zbiórka
W dzisiejszą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Kolomotywa, zbierają ofiary na turnus rehabilitacyjny. W kilku zdaniach przybliży nam to przedstawiciel Stowarzyszenia.
5. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Janina Darulewska, l. 87, z Gersona, Teresa Łęgowska, l. 80, z Gersona, Stefania Dziarkowska, l. 83, z Umińskiego, Helena Pniewska, l. 80, z Umińskiego i Adam Jołkiewicz, l. 35, z Al. Śmigłego Rydza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.