8 lipca 2018

XIV Niedziela Zwykła – 8.VII.2018

1. Kancelaria parafialna
W miesiącach wakacyjnych, kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie w godzinach: od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.00.
2. Liturgia
W liturgii obecnego tygodnia obchodzimy:
· W środę – święto św. Benedykta, opata i patrona Europy
· W piątek – z racji 13 go dnia miesiąca – po Mszy św. o g. 18.30 – odbędzie się nabożeństwo fatimskie.
3. Zbiórka
W następną niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Kolomotywa, będą zbierać ofiary na turnus rehabilitacyjny.
5. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki:
· 29 lipca do Niepokalanowa na Ogólnopolski Zjazd Rycerstwa Niepokalanej
· 26 sierpnia do Częstochowy z Asystą Parafialną
· 1 września – do Niepokalanowa na poświęcenie kaplicy 12 – tu Gwiazd,
· 8 września do Lichenia z Asystą Parafialną.
· 21 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka z Łodzi na Jasną Górę. Zapisy – od 18 sierpnia lub wcześniej przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej.
4. Max Festiwal
W Niepokalanowie, od 22 do 26 sierpnia, odbędzie się Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Zachęcamy młodzież na to spotkanie, a wcześniej do zapoznania się z programem na stronie internetowej: Max Festiwal.
7. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym – o zachęcie Ojca Świętego do wspólnej modlitwy w Bari, we Włoszech, razem ze zwierzchnikami wszystkich Kościołów na Bliskim Wschodzie, skąd wyemigrowało 6 mln chrześcijan oraz o alkoholizmie wśród nastolatków w Europie, w Niedzieli – o chrześcijanach w Syrii i patronie Europy – św. Benedykcie, w Idziemy – o Litwie, która we wrześniu przyjmie Papieża Franciszka i komentarze nt. bieżących wydarzeń religijnych i politycznych. Ponadto są dostępne: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się oraz zioła lecznicze. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej.
8. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej Parafii, odeszli do Pana: Jerzy Pietrasik, l. 88, z Felińskiego, Janusz Florczak, l. 85, z Zapolskiej, Kazimierza Gielczowska, l. 89, z Leśmiana, Czesław Augustowski, l. 72, z Kadłubka, Józefa Osimowicz, l. 80, z Felińskiego i Michał Wroński, l. 93, z Felińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.