24 czerwca i 1 lipca 2018

Urocz. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela 24.VI.2018

1. Liturgia i paliusz
W piątek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów, Piotra i Pawła. W tym dniu, w Rzymie, Ojciec Święty Franciszek wręczy Ks. Abp. Grzegorzowi Rysiowi Metropolicie Łódzkiemu paliusz, czyli znak szczególnej więzi metropolity z następcą św. Piotra. Paliusz noszony przez papieża i metropolitów jest to biała wstęga utkana z owczej wełny z wyszytymi sześcioma krzyżykami, zszyta w formie koła, zakładana na ornat, której wypustki zwisają na piersiach i plecach. Symbolizuje on owcę, którą na ramionach niesie Dobry Pasterz. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego Pasterza.
2. Nabożeństwa
W sobotę, na zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, o g. 18.00, odbędzie się procesja eucharystyczna.
3. Pielgrzymki
Zapraszamy na następujące pielgrzymki:
• 8 lipca do Częstochowy z Biurem Radia Maryja.
• 29 lipca do Niepokalanowa na Ogólnopolski Zjazd Rycerstwa Niepokalanej
• 26 sierpnia do Częstochowy z Asystą Parafialną
• 1 września – do Niepokalanowa na poświęcenie kaplicy Adoracji 12 – tu Gwiazd,
• 8 września do Lichenia z Asystą Parafialną. Zapisy w kiosku parafialnym.
• 21 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka z Łodzi na Jasną Górę. W tym roku VIII – mą Grupę Franciszkańską będzie prowadził o. Stanisław Ziemiński, a pomocą będzie służył o. Sławomir Denderski z Miedniewic. Zapisy – od 18 sierpnia.
4. Zbiórka
W następną niedzielę, 1 lipca, kazania będzie głosił o. Grzegorz Klimczyk z Zamościa. Po Mszach świętych, o. Grzegorz i ministranci z Zamościa, będą zbierać ofiary na generalny remont zabytkowego kościoła w Zamościu.
5. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o wpływie dorosłych na wiarę młodzieży, w Niedzieli, o wielkim szturmie modlitwy w intencji ojczyzny. Ponadto są: Idziemy, Rycerz Niepokalanej i Miłujcie się. Zapraszamy do biblioteki, na przegląd prasy i herbatę.
6. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Paweł Guzowski, l. 54, z Zapolskiej, Cezary Drozdek, l. 4, z Felińskiego, Irena Leśniak, l. 87, z Gojawiczyńskiej, Jadwiga Tomczak, l. 88, z Felińskiego, Leokadia Łanik, l. 90, z Gojawiczyńskiej, Władysław Lorent, l. 82, z Kadłubka i Grzegorz Szczeciński, l. 53, z Gojawiczyńskiej, Jarosław Świstak, l. 59, z Dąbrowskiego i Zofia Minda, l. 66. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XII Niedziela Zwykła – 1.VII.2018
1. Zbiórka
W dzisiejszą niedzielę, po Mszach świętych, o. Grzegorz i ministranci z Zamościa, zbierają ofiary na generalny remont zabytkowego kościoła w Zamościu.
2. Nabożeństwa
Od jutra, po Mszach świętych wieczornych, ponownie będą odprawiane nabożeństwa: w poniedziałek – do św. Franciszka, we wtorek – do św. Antoniego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – do św. Maksymiliana oraz w piątek o g. 18.00 – wypominki.
3. Dni eucharystyczne
W obecnym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I Czwartek o g. 18.00 – Godzina Święta, w I Piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii św., w I Sobotę – o g. 8.00 – Msza św. dla czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
4. Wakacje
Miesiące: lipiec i sierpień, to czas wakacji, urlopów i odpoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i coniedzielnej Mszy św. W miesiącach wakacyjnych:
• Od poniedziałku, 2 lipca – nie będzie Mszy św. w dni powszednie o g. 8.45;
• Msza św. o g. 7.00 – będzie sprawowana bez jutrzni;
• W I Piątki nie odwiedzamy chorych, z wyjątkiem wezwań indywidualnych;
• Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie w godzinach: od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.00.
4. Pielgrzymki
Zapraszamy na następujące pielgrzymki:
• 8 lipca do Częstochowy z Biurem Radia Maryja.
• 29 lipca do Niepokalanowa na Ogólnopolski Zjazd Rycerstwa Niepokalanej
• 26 sierpnia do Częstochowy z Asystą Parafialną
• 1 września – do Niepokalanowa na poświęcenie kaplicy Adoracji 12 – tu Gwiazd,
• 8 września do Lichenia z Asystą Parafialną. Zapisy w kiosku parafialnym.
6. Prasa katolicka
W kiosku parafialnym możemy nabyć prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Idziemy, Rycerza Niepokalanej i Miłujcie się. Zapraszamy do biblioteki, na przegląd prasy i herbatę.