27 maja 2018

Urocz. Najświętszej Trójcy – 27.V.2018
1. Boże Ciało
W najbliższy czwartek, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ze względu na procesję, nie będzie Mszy św. o 12.30. Po Mszy św. o g. 11.00, rozpocznie się uroczysta procesja, ulicami: Tatrzańską, Rydla, Anczyca i Felińskiego. Zakończenie – kazaniem przy kościele. Ołtarze przygotowują: I – FZŚ i Grupa Pielgrzymkowa, II – Wspólnoty Różańcowe i Kościół Domowy, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Asysta Parafialna. Prosimy parafian o udekorowanie ulic oraz o obecność bieli i dzieci, które w obecnym i ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. W środę od g.16.00, prosimy o pomoc Czcicielom Św. Michała Archanioła w dekorowaniu placu kościelnego, a o g. 19.00, odbędzie się próba sypania kwiatków dziewczynek, które w tym i ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Asysta parafialna prosi mężczyzn o niesienie chorągwi. W oktawie Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe, będzie połączone z procesją eucharystyczną o 18.00. W czwartek kończymy miesiąc maj. Ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe będzie odprawione 15 minut przed g. 1100, czyli o 1045, a procesja Bożego Ciała, będzie jednocześnie procesją na zakończenie nabożeństw majowych.
2. I Piątek
W najbliższy I Piątek czerwca: odwiedziny chorych z Komunią św., po południu od 16.45 spowiedź i o 17.00 – Msza św. dla dzieci.
3. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki:
• W sobotę, 2 czerwca do Częstochowy na zjazd wspólnot różańcowych
• 16 czerwca do Piekar Śląskich
• 23 czerwca śladami św. Matki Teresy z Kalkuty do Albanii, Serbii, Czarnogóry i Medjugorie
• 26 czerwca do Medjugorie i Chorwacji
• W dniach 16-21 lipca na obóz rowerowy po Puszczy Białowieskiej.
4. RODO
Chociaż Kościół Rzymskokatolicki cieszy się autonomią w sprawie nowych europejskich regulacji o ochronie danych osobowych RODO, to wszystkie przepisy nie związane z działalnością statutową, także nas obowiązują. Do ograniczeń i zakazu należą m.in. ukazywanie publicznie zdjęć z danymi osobowymi, wydawanie dokumentów i zaświadczeń w kancelarii parafialnej innym osobom, nawet z rodziny, chyba że za zgodą osoby, której dany dokument dotyczy.
4. Zbiórka i prasa
W dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary na Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W następną niedzielę, 3 czerwca, będą zbierane ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Z prasy religijnej: w Niedzieli – o Dniu Matki, w Gościu Niedzielnym – o Eucharystii w życiu chrześcijan. Ponadto są dostępne: Rycerz Niepokalanej, Idziemy i zioła lecznicze. Zapraszamy do Biblioteki na przegląd prasy katolickiej i herbatę.
5. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Krzysztof Choiński, l. 62, z Gersona i urodzona martwa Amelia Plucińska. Wieczny ……. Pomódlmy się także w intencji rodziców, którzy utracili dziecko: Pod Twoją obronę…