20 maja 2018

Urocz. Zesłania Ducha Świętego – 20.V.2018

1. Biały Tydzień
Dzisiejsza uroczystość I Komunii dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 174 będzie przedłużona o Biały Tydzień. Dzieci będą brać udział, we Mszy św., codziennie do piątku o g. 18.30.
2. Liturgia Kościoła
Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto NMP, Matki Kościoła. W czwartek, obchodzimy liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
3. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki:
· 26 maja – z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi do Niepokalanowa i Lichenia. Zapisy w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
· 16 czerwca do Piekar Śląskich.
· W dniach 16-21 lipca na obóz rowerowy po Puszczy Białowieskiej. Informacje szczegółowe – w gablotach.
4. Komunikaty
Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej:
• W poniedziałek, 21 maja o g. 19.30, w kościele Zesłania Ducha Świętego – Ekumeniczny Wieczór Światła z modlitwą o pokój.
• We wtorek o g. 18.00 w Archikatedrze – Msza św. z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia.
• W sobotę, 26 maja, Ks. Arcybp Grzegorz Ryś udzieli święceń kapłańskich i diakonatu w Łagiewnikach o g. 9.00 oraz prezbiteratu w Archikatedrze o g. 12.00.
5. Zbiórka i prasa
W następną niedzielę, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, odbędzie się zbiórka ofiar na Caritas. Z prasy religijnej: w Niedzieli – m.in o odpowiedzialnym rodzicielstwie, w Gościu Niedzielnym – o Europie i jak Polacy oceniają niedziele bez handlu. Ponadto są dostępne: Rycerz Niepokalanej, Idziemy, Miłujcie się i zioła lecznicze o. Grzegorza Sroki. Zapraszamy do Biblioteki na przegląd prasy katolickiej i herbatę.
6. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Jadwiga Koszewska, l. 86, z Umińskiego, Barbara Żurawska, l. 83, z Rydla, Zdzisława Markiewicz, l. 76, z Felińskiego, Teresa Socha, l. 63, z Wyższej, Alicja Chludzińska, l. 83, z Wyższej, Danuta Kozłowska, l. 82, z Felińskiego, Janina Kubala, l. 81, z Nałkowskiej, Genowefa Anszpergier, l. 88, z Rydza Śmigłego i Józef Pieszyński, l. 82, z Umińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.