13 maja 2018

Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego – 13.V.2018

1. Nabożeństwo majowe
Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o g. 18.00. Dziś, 13 maja, w rocznicę objawień, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy ze świecami.
2. I Komunia św. i Biały Tydzień
Dzisiejsza uroczystość I Komunii, jest przedłużona o tzw. Biały Tydzień. Dzieci będą brać udział, we Mszy św., codziennie do piątku o g. 18.30. W następną niedzielę o g. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 174. Od poniedziałku do piątku – przygotowanie liturgiczne. W sobotę, 19 maja, o g. 9.30 – dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu świętego i przystąpią do pierwszej spowiedzi.
3. Niedziela Zesłania Ducha Świętego
W następną niedzielę, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. o g. 8.00, odbędzie się spotkanie przewodniczących grup parafialnych. Podczas Mszy św. o g. 12.30, odbędzie się Rocznica I Komunii św. Nabożeństwo i spowiedź dzieci – w sobotę, 19 maja o g. 11.00.
4. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki:
• 26 maja – z dziećmi komunijnymi do Niepokalanowa na Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin. Zapisy w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
• 26 maja – z dziećmi rocznicowymi po I Komunii św. do Lichenia. Zapisy w tygodniu po Mszy św. o 18.30.
• 27 maja do Górki Klasztornej. Zapisy w Biurze Radia Maryja.
• Dziesięciodniową, 23 czerwca, śladami św. Matki Teresy z Kalkuty na Bałkanach. Spotkanie organizacyjne – w następną niedzielę w Łagiewnikach o g. 17.00, z tego względu, że razem z parafią łagiewnicką jest organizowany ten wyjazd. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
5. Br Eliasz
W najbliższą sobotę, 19 maja, w kościele MB Anielskiej przy Rzgowskiej podczas Mszy św. o g. 10.00 oraz w kościele MB Bolesnej przy Pasjonistów o 17.00, odbędzie się katecheza br. Eliasza Cataldo z Włoch, stygmatyka i uzdrowiciela.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Niedzieli – o RODO, czyli ochronie danych osobowych, w Gościu Niedzielnym – o Wniebowstąpieniu. Ponadto dostępne są: Idziemy, Rycerz Niepokalanej oraz zioła lecznicze o. Grzegorza Sroki. Zapraszamy do Biblkoteki na przegląd prasy i herbatę.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Longina Szczepanik, l. 64, z Rydla, Wiesława Kowalczyk, l. 73, z Konspiracyjnego Wojska Polskiego i Andrzej Walczak, l. 67, z Anczyca. Wieczny odpoczynek …