6 maja 2018

VI Niedziela Wielkanocna – 6.V.2018

1. Nabożeństwo majowe
Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o g. 18.00. Ze względu na nabożeństwo – wypominki roczne w piątki – o g. 17.40.
2. Kalendarz liturgiczny
W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia obchodzimy:
• we wtorek – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika,
• w następną niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i ze względu na 13 maja – po Mszy św. o g. 18.30 – odbędzie się nabożeństwo fatimskie.
3. I Komunia św.
W następną niedzielę odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej:
• 9.30 – dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej Krzysztofa Augustyniaka
• 11.00 – dzieci ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
• 12.30 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 64.
Od poniedziałku do piątku – przygotowanie liturgiczne. W sobotę, 12 maja, o g. 9.15, 10.30 i 11.30 – dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu świętego i przystąpią do pierwszej spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej, rodzice są proszeni o pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu kościoła. Szkoła Podstawowa nr 174, będzie miała I Komunię św. – 20 maja o g. 11.00. Rocznica I Komunii św. odbędzie się także 20 maja o g. 12.30.
4. Pielgrzymki
W najbliższą sobotę – o g. 9.00 z katedry wyruszy piesza pielgrzymka do Łagiewnik,
organizowana przez Ruch Oazowy, pod hasłem Trzeźwość egzaminem z wolności. W następną niedzielę o g. 16.00, rozpocznie się archidiecezjalna pielgrzymka w Parznie.
Biuro Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę 27 maja do Górki Klasztornej. Zapisy w biurze Radia Maryja.
5. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – o wyroku nad bezbronnym dzieckiem Alfim z Wielkiej Brytanii i Wojciechu Korfantym, w Niedzieli – o roli prymasa w dziejach Rzeczypospolitej. Ponadto są dostępne: Idziemy, Rycerz Niepokalanej i inne pisma. Zapraszamy także do biblioteki na przegląd prasy. Bracia klerycy z Łagiewnik, rozprowadzają dziś za dobrowolną ofiarą pismo seminaryjne Nasze Życie. W kilku zdaniach jeden z braci przybliży treść obecnego numeru……
6. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej parafii, odeszli do Pana: Barbara Pietrzak, l. 79, z Umińskiego, Donata Ambroziak – Szkudlińska, l. 90, z Bałuckiego, Józefa Chaber, l. 78, z Kadłubka, Barbara Łaska, l. 67, z Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Stanisław Krzętowski, l. 96, z Dąbrowskiego i Krzysztof Kopiec, l. 42, z Deotymy. Wieczny odpoczynek ..