29 kwietnia 2018

V Niedziela Wielkanocna – 29.IV.2018

1. Nabożeństwo majowe
Od najbliższego wtorku, zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych. Dnia 1 maja, nabożeństwo majowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o g. 17.45. W inne dni – o g. 18.00. Ze względu na nabożeństwo majowe, wypominki roczne w piątki o g. 17.40.
2. Uroczystość NMP Królowej Polski
W czwartek, 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy świętych – jak w niedziele.
3. Dni eucharystyczne
W I Piątek, odbędą się odwiedziny chorych z Komunią św. O. Łukasz, odwiedzi swoich podopiecznych we wtorek, 1 maja. W piątek, po południu, od g. 16.30 – spowiedź i o g. 17.00 – Msza św. dla dzieci. W I Sobotę maja – Msza św. z udziałem Rycerstwa Niepokalanej o g. 8.00.
4. Pismo kleryckie
W następną niedzielę bracia klerycy z Łodzi Łagiewnik, będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarą pismo seminaryjne Nasze Życie.
5. Prasa katolicka
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej przy wyjściach z kościoła. W majowym numerze Rycerza Niepokalanej m.in. o zagrożeniach duchowych na naszym kontynencie i zawierzeniu się Maryi, W Gościu Niedzielnym o nowej polskiej błogosławionej Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce. Są także: Niedziela, Idziemy, Miłujcie się, książki, dewocjonalia i zioła. Zapraszamy także do biblioteki na przegląd prasy i herbatę.
6. Kościół
Prosimy wiernych: nie stawiajmy nóg na klęcznikach i zamykajmy drzwi wejściowe, aby nie trzaskały z powodu przeciągów.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Tadeusz Gajda, l. 77, z Anczyca, Grzegorz Opólski, l. 64, z Broniewskiego, Janina Zawadzka, l. 95, z Dąbrowskiego i Anna Szymańska, l. 71, z Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.