8 kwietnia 2018

II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) – 8.IV.2018
1. Niedziela Miłosierdzia Bożego W dzisiejszą niedzielę, o g. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
2. Urocz. Zwiastowania
Jutro, w poniedziałek, obchodzimy przeniesioną z 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi, odbędzie się podczas Mszy św. o g. 18.30. Zachęcamy do duchowej adopcji i obecności kobiet w stanie błogosławionym. Ofiary z tego dnia – na Centrum Służby Rodzinie.
3. Spotkania wielkanocne
Spotkania wielkanocne w obecnym tygodniu: w poniedziałek o 19.30 – Grupy Pielgrzymkowej, w środę o 16.00 – Rycerstwa Niepokalanej, w sobotę o 8.45 – FZŚ, w następną niedzielę po Mszy św. o 8.00 – łączników parafialnych oraz po Mszy św. o 12.30 – Czcicieli Św. Michała Archanioła i ministrantów dorosłych.
4. Pielgrzymki
Zapraszamy na następujące pielgrzymki:
¥ 26 maja – do Górki Klasztornej – zapisy w Biurze Radia Maryja.
¥ 16 czerwca – do Piekar Śląskich – zapisy w kiosku.
¥ 23 czerwca, dziesięciodniowa śladami św. Matki Teresy na Bałkanach.
5. Bierzmowanie
W następną niedzielę, po Mszy św. o g. 18.30, odbędzie się spotkanie gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania i ich rodziców. Za tydzień także, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar na Caritas Arch. Łódzkiej.
6. Informacje z Kurii Archidiecezjalnej Łódzkiej
¥ we wtorek, 10 kwietnia w 8 roczn. katastrofy smoleńskiej – w katedrze Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybpa o g. 18.00.
¥ w środę, o 19.00 – koncert charytatywny w katedrze, z występem Moniki Kuszyńskiej, Anny i Romualda Spychalskich dla chorej Basi.
¥ w piątek, o 19.00 – od kościoła Ewangelicko Reformowanego przy Radwańskiej – Ekumeniczna Droga Światła, która zakończy się w katedrze ewangelickiej – augsburskiej.
¥ W 78 roczn. Zbrodni Katyńskiej – w kościele MB Zwycięskiej – Msza św. o 1100.
7. Prasa katolicka
Prasa katolicka dużo uwagi poświęca Bożemu Miłosierdziu; ponadto w Niedzieli – wywiad z Ewą Błasik Miłość nigdy nie umiera, w Gościu Niedzielnym – o nowych regulacjach ochrony danych osobowych. Możemy nabyć także: Idziemy, kwietniowy numer Rycerza Niepokalanej, Miłujcie się, zioła i dewocjonalia. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę. 8. Zmarli w minionym tygodniu
Leokadia Świderek, l. 82, z Dąbrowskiego, Jan Marczak, l. 83, z Broniewskiego, Alicja Rygielska, l. 79, z Nałkowskiej, Janina Kulawińska, l. 86, z Nałkowskiej, Jan Drozdowski, l. 71, z Kadłubka, Jadwiga Ponufnik, l. 91, z Gałczyńskiego, Wiesław Brzozowski, l. 57, z Deotymy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.