1 kwietnia 2018

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1.IV.2018

1. Życzenia
Z okazji świąt wielkanocnych, wszystkim parafianom, sympatykom naszego kościoła i gościom, składamy najlepsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Jezus obdarza Was Swoją Radością, Miłością i Pokojem, a miłość i wiara w Chrystusa będą źródłem mocy do pokonywania wszelkich trudności. Radosnych i błogosławionych Świąt!
2. Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i celebrowanie Triduum Paschalnego: p. Marioli i Małgorzacie, które razem z o. Proboszczem wykonały Grób Pański, zespołom muzycznym: Adonai, Gloria Dei i p. Tomaszowi Królowi, ministrantom, asyście liturgicznej, o. Stanisławowi, ceremoniarzowi, grupom parafialnym za wspólnotowe adoracje eucharystyczne, kilku osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła, p. Januszowi Paduchowi za odświeżenie marmurowego prezbiterium, darczyńcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i artykuły spożywcze na 45 paczek świątecznych, które rozdano potrzebującym. Niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem!
3. Spotkanie wielkanocne
Spotkania wielkanocne w najbliższym czasie: w sobotę o g. 8.00 – Rycerstwa Niepokalanej i wspólnot różańcowych oraz w następną niedzielę, po Mszy św. o g. 8.00 – Asysty Lit.
4. Liturgia
· Jutro – drugi dzień świąt wielkanocnych. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Po Mszach świętych obędzie się zbiórka ofiar na KUL i Instytut Teologiczny w Łodzi.
· Codziennie od Wielkiego Piątku, o g. 15.00, jest odprawiana nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia w następną Niedzielę.
· W najbliższy piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocną, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji I Piątku – odbędą się odwiedziny chorych i Msza św. dla dzieci o 17.00.
5. Pielgrzymki
Przyjmujemy zapisy na następujące pielgrzymki:
• dnia 23 czerwca, dziesięciodniową śladami św. Matki Teresy na Bałkanach.
• dnia 16 czerwca, jednodniową do Piekar Śląskich.
Są jeszcze cztery miejsca na 7 – dniowy wyjazd podczas weekendu majowego, do Szwajcarii, Liechtenstein, Niemiec i Czech. Spotkanie organizacyjne za tydzień o 1330.
6. Zmarli w minionym tygodniu
Teresa Rakoczy, l. 69, z Broniewskiego, Magdalena Świstek, l. 31, z Bałuckiego, Klemens Kołaczyński, l. 69, z Ejsmonda, Józega Jasińska, l. 91, z Umińskiego, Danuta Gilska, l. 81, ze Staffa, Jan Skulimowski, l. 63, z Felińskiego, Zofia Łukczak, l. 86, z Gersona, Helena Wiśniewska, l. 86, ze Staffa, Władysław Gąsiński, l. 85, z Konspiracyjnego Wojska Polskiego i Zofia Kołodzińska, l. 92, z Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.