25 marca 2018

Niedziela Palmowa – 25.III.2018

1. Wielki Tydzień
Dziś po południu o g. 17.00 – ostatnie w tym roku Gorzkie Żale. Prosimy parafian o pomoc w przedświątecznym sprzątaniu kościoła, jutro o g. 9.15. W poniedziałek także, w g. 9.00 – 13.00 i 16.00 – 17.00, będą wydawane paczki świąteczne w salce Biura Radia Maryja.
2. Spowiedź
Spowiedź w Wielkim Tygodniu – od poniedziałku do środy – podczas Mszy świętych; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – w ciągu całego dnia, od g. 6.30 do 18.20 oraz po liturgii wielkopiątkowej. W Triduum Paschalnym nie sprawujemy porannych Mszy św., a podczas liturgii i w Wielką Sobotę, nie będziemy spowiadać.
3. Triduum Paschalne
Zachęcamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.30, w Wielki Piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa o g. 15.00, w Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o g. 20.00. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. rezurekcyjna o g. 6.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie asysty liturgicznej oraz dzieci sypiące kwiatki. Adoracja przy Ciemnicy i Grobie Pańskim – od 6.30 do 22.00. Porządek adoracji, jest umieszczony w gablotach. W piątek – dzieci zapraszamy na g. 10.00, natomiast młodzież na 20.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
4. Święconki
W Wielką Sobotę – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny – od g. 8.00 do 17.00.
5. Urocz. Zwiastowania Pańskiego
Ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocną, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest przeniesiona na poniedziałek, 9 kwietnia. W tym dniu, podczas Mszy św. o 18.30, odbędzie się obrzęd Duchowej Adopcji.
6. Wynajem
Klasztor nasz, od października, wynajmuje pomieszczenie przy kancelarii parafialnej na rehabilitację, ponadto, od sierpnia b.r. udostępni osobom prywatnym pomieszczenia na przedszkole i żłobek, które rozpoczną swoją działalność od najbliższego roku szkolnego. W kancelarii parafialnej można uzyskać dane kontaktowe w sprawie przedszkola i żłobka.
7. Pielgrzymki
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki: śladami św. Matki Teresy na Bałkanach, w dniach 23 czerwca – 2 lipca oraz podczas weekendu majowego, do Szwajcarii, Niemiec i Czech.
8. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej lub jej przejrzenia w bibliotece. Ponadto są dostępne: paschaliki, kartki świąteczne, baranki, palmy, książki i zioła.
9. Zmarli
Genowefa Janiak, l. 81, z Gersona, Stanisława Tomaszewska, l. 82, z Dąbrowskiego, Genowefa Kołacz, l. 86, z Nałkowskiej, Krystyna Gajewska, l. 69, z Felińskiego, Ilona Zawadzak, l. 59, z Wyższej, Adam Misztal, l. 37, z Felińskiego, Stanisława Prytulska, l. 88, z Rydla i Zygmunt Siotor, l. 63, z Ejsmonda, i Wanda Strzelecka, l. 72, z Rydla. Wieczny odpoczynek …

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO

WIELKI CZWARTEK – g. 18.30