Ogłoszenia 17.XII.2017

III Niedziela Adwentu 17.XII.2017

1. Pomoc charytatywna

Dziś po Mszach świętych, są zbierane ofiary na Fundusz Ochrony Macierzyństwa, wspierający najuboższe matki w stanie błogosławionym i z małymi dziećmi. Świąteczne paczki żywnościowe z darów, które złożyli wierni i przygotowane przez zespół charytatywny przy naszej parafii, będą wydawane zapisanym już rodzinom potrzebującym, tylko w najbliższy czwartek, 21 grudnia, od 10.00 do 16.00.

1. Rekolekcje adwentowe

Zachęcamy wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła, do udziału w rekolekcjach adwentowych, do najbliższego wtorku włącznie. Msze św. z naukami będą sprawowane: o g. 6.30 – podczas rorat, następnie o g. 10.00 i 18.30. Spowiedź rekolekcyjna – przed i podczas Mszy świętych.

1. Porządki w kościele

Wszystkich chętnych, prosimy w piątek o pomoc: o g. 9.15 – w porządkowaniu kościoła oraz o g. 14.00 – do dekoracji świątecznej.

1. Zespół z Ukrainy

W następną IV Niedzielę Adwentu, począwszy od Mszy św. wieczornej w sobotę, w naszym kościele będzie gościł zespół muzyczny Lubystok z Krzemieńca, na Ukrainie. Po Mszach świętych będziemy mogli nabyć ich płyty. Od g. 23.00 do pasterki o północy, odbędzie się koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy. W następną niedzielę, ze względu na wigilię, nie będzie Mszy św. o g. 18.30. Mimo, że  w następną niedzielę, 24 grudnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, to jednak, zachowajmy tradycyjny post, zwłaszcza podczas wieczerzy wigilijnej.

1. Pielgrzymka

Dnia 5 marca, odbędzie się 10 –dniowa pielgrzymka na Sycylię i Maltę. Są jeszcze trzy wolne miejsca. Chętni mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej.

1. Kiosk

Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o fenomenie polskich rorat, w numerze specjalnym Niedzieli – kolędy Arki Noego i kalendarz z Janem Pawłem II, w Idziemy – o odchodzącym biskupie w Warszawie – Pradze i jego następcy. Możemy nabyć także świece wigilijne, opłatki i zioła lecznicze. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy religijnej.

1. Zmarli

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Pana: Adamina Biniek, l. 81, z Nałkowskiej, Marian Kępka, l. 84, z Kadłubka, Czesława Mamos, l. 85, z Kadłubka, Stanisław Białowąs, l. 85, z Ejsmonda, Krystyna Kowalczyk, l. 91, z Rydla, Henryk Opas, l. 76, z Felińskiego i Roman Rutkowski, l. 82, z Gojawiczyńskiej. Wieczny …

REKOLEKCJE ADWENTOWE

16 – 19 GRUDNIA