Niedziela Palmowa – 9.IV.2017

1. Niedziela Palmowa

Dziś po południu o g. 17.00 –  ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1. Sprzątanie kościoła

Prosimy parafian o pomoc w przedświątecznym sprzątaniu kościoła, jutro o g. 9.15.

1. Spowiedź

Spowiedź w Wielkim Tygodniu –  od poniedziałku do środy – podczas Mszy świętych; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek –  w ciągu całego dnia, od g. 6.30 do 18.20 oraz po liturgii wielkopiątkowej. W Triduum Paschalnym nie sprawujemy porannych Mszy św., a podczas liturgii i w Wielką Sobotę, nie będziemy spowiadać.

1. Triduum Paschalne

Zachęcamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.30, w Wielki Piątek –  Koronka do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa o g. 15.00 i transmitowana przez Radio Niepokalanów, liturgia Męki Pańskiej o g. 18.30, w Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o g. 20.00.  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. rezurekcyjna o g. 6.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie asysty liturgicznej oraz dzieci sypiące kwiatki. Adoracja przy Ciemnicy i Grobie Pańskim – od 6.30 do 22.00. Porządek adoracji, jest umieszczony w gablotach. W piątek – dzieci zapraszamy na g. 10.00, natomiast młodzież na 20.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

1. Święconki

W Wielką Sobotę – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocnyod g. 8.00 do 17.00.

1. Pielgrzymki

Przyjmujemy zapisy na następujące pielgrzymki:

• 22 kwietnia – na Święty Krzyż i innych sanktuariów świętokrzyskich.
  • 17 czerwca – dwudniową do Miejsca Piastowego – sanktuarium św. Michała Archanioła
  • 9 września – 16 – dniową autokarowo – pieszą do Santiago de Compostella.
  1. Prasa katolicka i zbiórki

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w kiosku par. lub jej przejrzenia w bibliotece. Ponadto są dostępne: paschaliki, kartki świąteczne, baranki, palmy,  książki i zioła.

1. Zmarli

W minionym tygodniu, z naszej parafii odeszli do Pana: Stanisław Gabała, l. 78, z Felińskiego, Jadwiga Siwek, l. 55, z Gałczyńskiego, Helena Karbowiak, l. 64, z Rydla, Elżbieta Wieczorek, l. 58, z Felińskiego, Stanisław Wojtan, l. 81, ze Staffa, Tadeusz Dobrowolski, l. 90, z Dąbrowskiego,  Halina Człapińska, l. 80, z Felińskiego i Halina Brzozowska, l. 81, z Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek …

LITURGIA TRIDUUM  PASCHALNEGO

WIELKI CZWARTEK – g. 18.30