17 marca 2017

III Niedziela Wielkiego Postu- 19.III.2017

1. Nabożeństwa

Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale – dziś o 17.00, droga krzyżowa w piątki o g. 17.00 (dzieci) i 19.00 (dorośli i młodzież); od poniedziałku do soboty, od 9.15 – adoracja eucharystyczna, o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 18.00 – Godzinki o Męce Pańskiej. W piątek, 31 marca, droga krzyżowa, odbędzie się ulicami naszej parafii.  Stowarzyszenie Wiosna zaprasza na ekstremalną, 40 –to kilometrową drogę krzyżową.

1. Zbiórki

Dziś po Mszach świętych, są zbierane ofiary na budowę nowego kościoła franciszkańskiego w Siedlcach. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, za ofiary na schody granitowe i nowe barierki, przed wejściem głównym do kościoła. Dziękujemy także za ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Bożego. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie sprawowana Msza św. rezurekcyjna. W kościele, możemy złożyć dary, najlepiej żywność i słodycze,  dla dzieci z rodzin potrzebujących. W następną niedzielę, bracia klerycy będą rozprowadzać pismo „Nasze Życie” za dobrowolną ofiarę na WSD w Łagiewnikach.

1. Urocz. Św. Józefa

Ze względu na niedzielę, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła, będziemy obchodzić, jutro, w poniedziałek. Msza św. z kazaniem o g. 18.30. W bazylice archikatedralnej Mszy św. o g. 18.00, będzie przewodniczył Ks. Arcybp Wiktor Skworc.

1. Urocz. Zwiastowania

W sobotę, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP i Dzień Świętości Życia. Ze względu na liturgię niedzielną o 18.30, obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego,  błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi, odbędzie się o g. 8.00. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy i obecności kobiet w stanie błogosławionym. W tym dniu, ofiary złożone podczas Mszy świętych będą przeznaczone na Centrum Służby Rodzinie. Ośrodek otwiera się na nowe inicjatywy, m.in. 21 marca zaprasza katolickich singli na Boską Randkę.

1. Pielgrzymki

Zapraszamy na pielgrzymki: 22 kwietnia na Święty Krzyż, Kałkowa, Wąchocka i innych pobliskich sanktuariów, 7 maja – do Częstochowy i Gidl,  28 czerwca do Medjugorie,

17 i 18 czerwca, do Miejsca Piastowego – sanktuarium Św. Michała Arch., Kalwarii Pacławskiej i Dębowca (polskiego La Salette) i do Danii, podczas weekendu majowego.

1. Policja

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców o czujność, aby nie paść ofiarą kradzieży i oszustwa od tzw. wnuczka i pracowników różnych służb. W ostatnim czasie nasiliły się włamania do mieszkań i kradzieże.

1. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, kartek świątecznych, baranków, paschalików i dewocjonaliów.

1. Zmarli w minionym tygodniu:

Janina Ajzert, l. 73, z Felińskiego, Feliksa Kwartnik, l. 86, z Felińskiego, Zofia Frątczak, l. 86, z Umińskiego, Helena Czarnecka, l. 86, z Felińskiego, Lesław Czupryński, l. 88, ze Staffa,  Tadeusz Paradowski, l. 88, z Broniewskiego,  Anna Brandt, l. 82, z Dąbrowskiego i Sławomir Wawrzyniak, l. 55, z Umińskiego.