5 lutego 2017

V Niedziela Zwykła – 5.II.2017
1. Światowy Dzień Chorego
W najbliższą sobotę, 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych na Mszę św. o g. 10.00, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Pomóżmy chorym, mającym trudności z poruszaniem się, aby i oni mogli doświadczyć Bożej pomocy w sakramencie namaszczenia. W sobotę także o g. 8.45, Msza św. będzie sprawowana z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, po której zapraszamy zainteresowanych Trzecim Zakonem na spotkanie w salce.
2. Kurs przedmałżeński
Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, rozpoczną się w naszej parafii, dnia 21 lutego. Spotkania – we wtorki, o g. 19.00.
3. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Niedzieli o rodzinie, która sprzedała wszystko i udała się na misje, w Gościu Niedzielnym o zamordowanej kilka dni temu wolontariuszce misyjnej Helenie i o tym czy marihuana leczy czy truje. Ponadto są dostępne: Idziemy, Rycerz Niepokalanej, dewocjonalia, książki i zioła o. Grzegorza Sroki.
4. Zmarli
W minionym tygodniu odeszli do Pana: Teresa Prośniak, l. 85, ze Śląskiej, Halina Pawlak, l. 52, z Rydla, Bronisław Głowacki, l. 96, ze Staffa, Stanisława Wilk, l. 95, z Gersona, Wiesława Sibińska, l. 80, z Broniewskiego oraz 27 stycznia, której tydzień temu było podane niewłaściwe nazwisko – Danuta Klonowicz, l. 89, z Przyjacielskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.