III Niedziela Zwykła 22 I 2017

III Niedziela Zwykła – 22.I.2017

1. Kolęda

W obecnym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie rodzin. W najbliższych dniach, od g. 16.00, odbędą się:

• 23 stycznia – Nałkowskiej 6, 9, 9 A
  • 24 stycznia – Kruczkowskiego 1
  • 25 stycznia – Felińskiego 5 A
  • 26 stycznia – Rydla 7
  • 27 stycznia Rydla 7 A
  • 28 stycznia od 10.00 – uzupełnienia po uprzednim zgłoszeniu w kancelarii parafialnej (także telefonicznie w g.:10.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00).
  • W następną niedzielę, będzie przedstawione sprawozdanie kolędowe.
  1. Kurs przedmałżeński

Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, rozpoczną się w naszej parafii, dnia 21 lutego. Spotkania – we wtorki, o g. 19.00.

1. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście

W piątek 27 stycznia, przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. W duchu wspólnej pamięci, dającej nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego, włączmy się w akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu.

1. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Dzisiejszy  Gość Niedzielny zawiera bezpłatny dodatek: płytę z muzyką Andrea Bocelli. Ponadto są dostepne: Idziemy, Niedziela, Rycerz Niepokalanej, świece (gromnice) na dzień 2 lutego, zioła lecznicze i książki. Bracia klerycy, zgodnie z zapowiedzią rozprowadzają pismo kleryckie „Nasze Życie” i zbierają ofiary na seminarium.

1. Czytelnia (nie ogłaszać o 6.30, 14.00 i 18.30)

Po Mszy św. zapraszamy do biblioteki na przegląd czasopism katolickich.

1. Zmarli

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Pana: Czesław Ornowski, l. 78, ze Śląskiej, Łucja Stolarczyk, l. 85, z Dąbrowskiego, Cecylia Niewiadomska,  l. 86, z Leśmiana, Kazimiera Truszyńska, l. 94, z Umińskiego, Barbara Cichowicz, l. 84, z Kadłubka, Marianna Churlak, l. 94, z Makuszyńskiego, Zdzisław Kołacha, l. 83, z Gałczyńskiego, Helena Świerczyńska, l. 84, z Al. Śmigłego Rydza i Stefan Król, l. 92, z Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie