IV Niedziela Adwentu i Rekolekcje

IV Niedziela Adwentu – 18.XII.2016

1. Akcje charytatywne
  • Dziś po Mszach świętych, wolontariusze, zbierają ofiary na prowadzenie świetlicy środowiskowej dla dzieci, przy naszej parafii.
  • Dziękujemy ofiarodawcom artykułów na blisko 100 paczek świątecznych, które będą rozdane w najbliższą środę, dzieciom z rodzin potrzebujących.
  1. Prezbiterium

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary na remont schodów w głównym wejściu do kościoła. Z nadzwyczajnych indywidualnych ofiar i z roznoszonego przez łączników opłatka wigilijnego,  wpłynęło 55 000 PLN. Dzięki tym ofiarom zainstalowaliśmy napędy elektryczne do dzwonów oraz częściowo pokryliśmy koszty związane z przedpłatą na płyty granitowe. Schody będą remontowane w marcu.

1. 3. Rekolekcje adwentowe

Zachęcamy wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła, do udziału w rekolekcjach adwentowych, od dziś do wtorku włącznie. Kazania rekolekcyjne będą głoszone o g. 6.30 rano, o 10.00 i 18.30. Spowiedź rekolekcyjna – podczas Mszy świętych, a wieczorem od g. 18.00.

1. Porządki w kościele

Wszystkich chętnych, prosimy o pomoc w porządkowaniu kościoła – w czwartek o g. 10.00.

1. Boże Narodzenie

W sobotę, 24 grudnia, wieczerzą wigilijną, rozpoczniemy świętowanie Narodzenia Pańskiego.  Podczas wigilii powinna być wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim oraz śpiew kolęd.  Do stołu wigilijnego nie powinniśmy podawać alkoholu. O północy – uroczysta Msza święta, zw. Pasterką. Od g. 23.30 – koncert kolęd naszych zespołów parafialnych Adonai i Gloria Dei. W wigilię, nie będzie Mszy św. o g. 18.30. W święta Bożego Narodzenia, porządek Mszy świętych – niedzielny.

1. Kolęda

Dnia 29 grudnia rozpocznie się kolęda. Porządek jest umieszczony w gablotach, na stronie internetowej oraz w piśmie parafialnym, do pobrania po jednym dla rodziny  przy wyjściach z kościoła.

1. Kiosk

Zachęcamy do nabycia świątecznej, bogatszej w szatę graficzną i treść, prasy katolickiej, m.in. nowy numer Miłujcie się, opłatków, świec Caritas, kalendarzy, książek i ziół leczniczych. Po Mszy św. zapraszamy do biblioteki na przegląd prasy religijnej.

1. Zmarli

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Pana: Józef Szychowski, l. 83, z Deotymy, Marianna Marszałek, l. 89, z Dąbrowskiego i  Stanisław Mazur, l. 83, z Nałkowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

18 – 20 GRUDNIA

W  PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

W  ŁODZI