II Niedziela Adwentu 4 grudnia 2016

II Niedziela Adwentu 4.XII.2016

1. Zbiórki i akcje charytatywne
  • W dzisiejszą niedzielę, po Mszach świętych, są zbierane ofiary dla Kościoła na Wschodzie oraz po Mszach św. o g. 8.00, 9.30 i 11.00, wolontariusze szkolnych kół Caritas rozprowadzają czekoladowe mikołajki, na pomoc potrzebującym.
  • Od dziś do 18 grudnia, w kościele, możemy złożyć dary na paczki, najlepiej słodycze, dla dzieci z rodzin potrzebujących w naszej parafii.
  • W następną niedzielę – odbędzie się zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa, wspierający najuboższe matki w stanie błogosławionym.
  1. Roraty i Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP

Zapraszamy na Msze roratnie o g. 6.30, podczas których przygotowujemy się także do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Ze względu na roraty i nowennę, w adwencie nie sprawujemy Mszy św. o g. 7.00. O g. 6.00, są śpiewane Godzinki. Msze św. roratnie dla dzieci są sprawowane: w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00.

W czwartek, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, dodatkowa Msza św. z kazaniem, będzie sprawowana o g. 10.00. Po południu, podczas Mszy św. o g. 17.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św., będą miały poświęcone medaliki i krzyżyki.

1. FZŚ

W najbliższą sobotę, 10 grudnia, Msza św. o g. 8.45, będzie sprawowana z udziałem FZŚ. Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych Trzecim Zakonem św. Franciszka.

1. Informacje
  • W czwartki, od g. 17.00, są udzielane porady prawne.
  • W najbliższy piątek, Ks. Arcybiskup, zaprasza do katedry na Dialogi.
  • Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w czwartą niedzielę adwentu i będzie je głosił o. Michał Chaciński, z Niepokalanowa.
  • W ostatnim czasie została odnowiona strona internetowa naszej parafiii. Zachęcamy do korzystania, a adres możemy dziś wziąć przy wyjściach z kościoła lub znaleźć poprzez wyszukiwarki internetowe.
  • Mija już rok czasu od rozpoczęcia działalności Biblioteki Parafialnej. Dziękujemy panion: Małgorzacie, Irenie i Katarzynie, za poświęcanie czasu i służbę wiernym. Dziś także jesteśmy zaproszeni na herbatę, wypożyczenie książek i przegląd prasy katolickiej.
  1. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, świec wigilijnych, opłatków, kartek świątecznych, kalendarzy, ziół i List Apostolski Misericordia et Misera (Miłosierdzie i nieszczęsliwa) Ojca Świętego Franciszka z okazji zakończenia Roku Miłosierdzia.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Piotr Kalinowski,  l. 50, z Broniewskiego, Zofia Kamińska, l. 91, z Wyższej, Longina Nawrocka, l. 85, z Kruczkowskiego, Janina Stanisławska, l. 83, z Umińskiego, Janina Miszczak, l. 97, z Zapolskiej i  Marianna Stoszek, l. 75, z Umińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

18 – 20 GRUDNIA

W  PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

W  ŁODZI

Msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi

Niedziela – g. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 /dla dzieci/, 12.30, 14.00, 18.30

Poniedziałek i wtorek – g. 10.00, 18.30 /dorośli i młodzież/

Spowiedź: podczas Mszy św.

Rekolekcjonista – o. Michał Chaciński, z Niepokalanowa