III Niedziela Adwentu – 11.12.2022

DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu (Gaudete)

11 grudnia 2022 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęliśmy trzydniowe rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św., a w poniedziałek i wtorek na Mszach św.
    o godz. 6.30, 10.00 i 18.30.
  2. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza, przeznaczona na ogrzewanie kościoła.Przewidywana faktura za ogrzewanie w grudniu to 10 000 zł. Pod koniec listopada na rzecz franciszkanów pracujących w Udziale na Białorusi zebraliśmy 10 430 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do puszek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Łucję, a w środę – św. Jana od Krzyża.
  4. Od czwartku 8 grudnia, w naszym kościele znajdują się relikwie naszych franciszkańskich męczenników z Pierszaj na Białorusi – bł. Hermana i Achillesa Stefana Wyszyńskiego. Nabożeństwo ku czci błogosławionych będziemy odprawiali każdego 19 dnia miesiąca po Mszy wieczornej. Na stoliku pod chórem są wyłożone obrazki z okolicznościową modlitwą za ich wstawiennictwem.
  5. Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 6.30.
  6. Razem ze Stowarzyszeniem „Ambasadorzy odnalezionych nadziei” i Łódzką Akademią Kobiecości, zapraszamy wszystkich seniorów do salki duszpasterskiej na spotkania:
  • w poniedziałek, o godz. 10.00 wykład p. Izabeli Nowak o „Zdrowych kuchennych rewolucjach”; spotkanie jest poświęcone chorobie cukrzycy

• we wtorek, o godz. 16.30 wykład p. Moniki Mularskiej-Kucharek pt. „Jak się bronić przed manipulacją. Szczegóły na plakatach w gablotach.

1. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i Rycerz Niepokalanej. Są również do nabycia opłatki, świece Caritas; w sprzedaży są także kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne, sianko na stół wigilijny. Zapraszamy także dzisiaj oraz w środę do naszej biblioteki parafialnej.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Henryk Gumola, l. 71 z ul. Leśmiana, Barbara Sosnowska, l. 84 z ul. Felińskiego, Małgorzata Opólska, l. 70 z ul. Broniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

received_889770522193573