XXV Niedziela w ciągu roku – 18.09.2022

XXV Niedziela Zwykła

18 września 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Józefa z Kupertynu; we wtorek wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
  2. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00-15.00.
  3. We wtorek, w kaplicy adoracji, o godz. 17.45 rozpocznie się nowenna ku czci św. Michała Archanioła przed jego świętem.
  4. przyszłą niedzielę, 25 września, odbędą się spotkania organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania: dla klas VIII rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00; dla klas I szkół ponadpodstawowych Mszą św. o godz. 18.30. Po Eucharystii spotkanie dla poszczególnych roczników odbędzie się w kościele. Deklaracje dla osób, które w przyszłym roku przystąpią do bierzmowania do pobrania ze strony internetowej lub w kancelarii
  5. W niedzielę 2 października, po Mszy Świętej o godz. 14.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, w które w 2023 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii Świętej.
  6. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele gospodarcze. Za wszelką dobroć i życzliwość składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. W najbliższą niedzielę, 25 września, będziemy gościli w naszej w parafii Radio Niepokalanów. W czasie każdej Mszy o. Grzegorz Klimczyk, dyrektor radia będzie opowiadał o tym dziele świętego Maksymiliana. Tego dnia Msza św. o godz. 12.30 będzie transmitowana na falach radia. Po Mszach św. będziemy można wspomóc ofiarą to nasze franciszkańskie dzieło.
  8. W kiosku do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Idziemy, kalndarzyki MI na 2023 r., zioła, dewocjonalia. Zapraszamy także dzisiaj i w tygodniu do naszej biblioteki. W kiosku i w bibliotece można nabyć książeczkę o naszej parafii.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Barbara Moksik, l. 91 z ul. Broniewskiego, Halina Radzimska, l. 93 z ul. Dąbrowskiego, Daniel Perka, l. 45 z ul. Dąbrowskiego, . Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…