VI Niedziela Wielkanocy – 22.05.2022

VI Niedziela Wielkanocna

22 maja 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu, we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek wspomnienie św. Filipa Neri, w sobotę wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
  2. W czwartek przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy wielu łask Bożych i szczególnej opieki Maryi Niepokalanej.
  3. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.30 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk Ks. Bpa Ireneusza Pękalskiego sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we czwartek od godz. 17.45. Polecamy ich modlitwie. W piątek również rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy obchodzili rocznicę I-Komunii św. Rodziców i dzieci rocznicowe zapraszamy na krótkie spotkanie i do spowiedzi w sobotę, o godz. 10.00.
  5. W ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą zebraliśmy 8900 zł. W ciągu ostatniego miesiąca złożono również indywidualne ofiary na kościół: 1×300, 4×100, 5×50 zł. Za wszelkie składane ofiary na utrzymanie kościoła i naszego klasztoru składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK ogłasza nabór dla IV klasy sportowej o profilu koszykówka. Więcej informacji na plakacie w gablotach.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku. Dzisiaj, jak również w tygodniu jest otwarta nasza parafialna biblioteka.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wiesława Szymczak, l. 75 z ul. Dąbrowskiego, Ryszard Kaźmierczak, l. 68 z ul. Bałuckiego, Marianna Fendorf, l. 95 z ul. Nałkowskiej, Teresa Sobieraj, l. 87 z ul. Zapolskiej, Marek Kozaczek, l. 62 z ul. Felińskiego, Henryk Markiewicz, l. 92 z ul. Kadłubka, Franciszek Tomczyk , l. 94 z ul. Makuszyńskiego, Teresa Ornowska , l. 94 z ul. Śląskiej. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie