IV Niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza

IV Niedziela Wielkanocna

8 maja 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski, w czwartek wspomnienie św. Leopolda Mandicia, w sobotę święto św. Macieja, Apostoła.
  2. Dzisiaj w IV. Niedzielę Wielkanocy, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W intencji powołań do Służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii, będziemy się modlić w czasie nabożeństw majowych o godz. 18.00.
  3. W poniedziałek przedpołudniem kancelaria parafialna nieczynna.
  4. W piątek 13 maja obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na godz. 17.45 na fatimskie nabożeństwo różańcowe z procesją eucharystyczną, w czasie której odśpiewamy litanię loretańską.
  5. W przyszłą sobotę, 14 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 w Łodzi-Łagiewnikach diakon Rafał, który przez ostatnie 2 miesiące posługiwał w naszej parafii, otrzyma z rąk abpa Grzegorza Rysia sakrament święceń w stopniu prezbiteratu. Polecamy osobę
    o. diakona Waszej modlitwie. Mszę św. prymicyjną o. Rafał odprawi w naszym kościele 19 maja, o godz. 18.30. W sobotę również, po Mszy św. o godz. 8.45, spotkanie FZŚ.
  6. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 64 podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godz. 10.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 11.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.
  7. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. Do puszki na rzecz utrzymania Ukraińców w klasztorze przez 2 tygodnie kwietnia zebraliśmy 3100 zł. Za wszelkie złożone ofiary na utrzymanie kościoła i naszego klasztoru, indywidualne, na konto, na tacę, do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku, jest też dostępny nowy, majowy numer Rycerza Niepokalanej. Dzisiaj, jak również w tygodniu jest otwarta nasza parafialna biblioteka.
  9. W czwartek, 5 maja, w 87 roku życia, 62 roku kapłaństwa i 70 roku życia zakonnego odszedł – przygotowany na spotkanie z Panem – Kordian Orzechowski – pracujący w naszej parafii w latach 1992-2004; pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00 w Łodzi-Łagiewnikach. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do domu Ojca: Stanisław Żak, l. 103 z ul. Staffa, Teresa Kowalska, l. 92 z ul. Kadłubka, Bożena Cichowicz, l. 65 z ul. Felińskiego, Mariola Trybuchowska, l. 59 z ul. Kadłubka. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…