III Niedziela Wielkanocy

III Niedziela Wielkanocna

1 maja 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Atanazego, w środę św. Floriana, w piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  2. We wtorek uroczystość NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.30.
  3. Zapraszamy dziś na pierwsze Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00. Będzie ono połączone z procesją. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiącanabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek po Mszy św. o godz. 8.45 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o 8.00 Msza św., a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  5. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas trzecich ze szkół SPSK, Mikron, Augustyniak podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godz. 10.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 11.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.
  6. Grupa Pielgrzymkowa organizuje w dniu 28 maja (sobota) pielgrzymkę na Święty Krzyż, Kałkowa, Wąchocka i Skarżyska-Kamiennej. Koszt 85 zł. Zapisy w tygodniu po Mszach o godz. 8.00 i 18.30 przy wyjściu z kościoła od strony parku, natomiast w niedzielę w sklepiku.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku, jest też dostępny nowy, majowy numer Rycerza Niepokalanej. Dzisiaj, jak również w tygodniu jest otwarta nasza parafialna biblioteka.
  8. W środę, 27 kwietnia, w 83 roku życia, 60 roku kapłaństwa i 34 roku biskupstwa odszedł – przygotowany na spotkanie z Panem – biskup Adam Lepa – biskup pomocniczy senior naszej Archidiecezji. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu i naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do domu Ojca: Jerzy Białkowski, l. 93 z ul. Felińskiego, Teresa Kuźbik, l. 79 z ul. Rydla, Alina Januszek, l. 57 z ul. Poselskiej, Krystyna Kacprzycka, l. 87 z ul. Gojawiczyńskiej, Teresa Kowalska, l. 92 z ul. Kadłubka, Mirosław Wróblewski, l. 73 z ul. Zapolskiej. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…