II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego

II Niedziela Wielkanocy

czyli Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia 2022 r.

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00 na Koronkę. Po niej spotkanie rodziców dzieci
    I-komunijnych, natomiast po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Marka, Ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, w czwartek wspomnienie dowolne św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
  3. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00 a 15.00.
  4. Wspólnota FZŚ zaprasza w najbliższą środę, 27.04, na godz. 16.00 na spotkanie świąteczne.
  5. Za tydzień rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Pierwsze Nabożeństwo Majowe będzie odprawione w niedzielę o godz. 18.00. Będzie ono połączone z procesją.
  6. Rocznica I Komunii sw. odbędzie się 29 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00.
  7. Grupa Pielgrzymkowa organizuje w dniu 28 maja (sobota) pielgrzymkę na Święty Krzyż, Kałkowa, Wąchocka i Skarżyska-Kamiennej. Koszt 85 zł. Zapisy od poniedziałku po Mszach o godz. 8.00 i 18.30 przy wyjściu z kościoła od strony parku, natomiast w niedzielę w sklepiku.
  8. W Poniedziałek Wielkanocny na rzecz Centrum Studiów im. Jana Pawła II zebraliśmy 600 zł, natomiast w Niedzielę Palmową na Fundusz Obrony Życia 1270 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku. W Niedzieliprzeczytamy jak rozmawiać o wierze z niewierzącymi. Gość Niedzielny przybliża postać siostry Heleny Majewskiej, wileńskiej Apostołki Miłosierdzia. Idziemy przypomina dzień wyzwolenia Dachau 29 kwietnia 1945r., który jest Dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Przewodnik Katolicki zawiera dodatek5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień maja. Dzisiaj i w tygodniu zapraszamy również do biblioteki.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zdzisław Kempa, l. 82 z ul. Ejsmonda, Elżbieta Zakrzewska, l. 62 z ul. Gałczyńskiego, Wanda Skorupa, l. 76 z ul. Umińskiego, Janina Olczak, l. 97 z ul. Anczyca, Celina Wiśniewska, l. 84 z ul. Zapolskiej, Danuta Augustynowicz, l. 75 z ul. Dąbrowskiego, Grażyna Wężowska, l. 70 z ul. Kadłubka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie