Niedziela Palmowa – ogłoszenia

10 kwietnia 2022 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Dzisiaj również do oznaczonych puszek przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na Fundusz Obrony Życia. Do środy możliwość spowiedzi w czasie każdej Mszy św. i dodatkowo od godz. 18.00.
  2. W poniedziałek, na godz. 9.15 zapraszamy do sprzątania świątyni.
  3. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary.

WIELKI CZWARTEK: MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ O GODZ. 18.30, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy przechowania i adoracja do godz. 22.00. W tym dniu możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 8.00 do 17.30 oraz po liturgii. W Triduum Paschalnym nie sprawujemy porannych Mszy św. i nie spowiadamy w czasie liturgii.

WIELKI PIĄTEK: LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 18.30, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 8.00 do 17.30. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa. Porządek adoracji poszczególnych grup jest umieszczony w gablotach. O godz. 15.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową i Koronkę.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 17.00 w kościele. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w tym dniu w godz. od 8.00 do 15.00. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 20.00. Przynosimy ze sobą świece.

1. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego REZUREKCJA O GODZ. 6.00. Od godz. 5.00 będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego. Msza św. o godz. 8.00 rozpocznie się z 15 minutowym opóźnieniem. Pozostałe msze wg porządku niedzielnego. W I i II dzień świąt wielkanocnych nie będziemy spowiadać.
  2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko do środy.
  3. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na wystrój kościoła na czas wielkanocny mówimy z serca płynące: Bóg zapłać! W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy św. w Wigilię Paschalną. Jednocześnie od poniedziałku do oznaczonej puszki w kościele i kaplicy adoracji będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie Ukraińców, którzy zatrzymali się w naszym klasztorze.
  4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, świec wielkanocnych. Zapraszamy również dzisiaj do biblioteki. W tygodniu będzie ona zamknięta.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Kolibabska z ul. Kadłubka, Marek Janikowski z ul. Gałczyńskiego, Andrzej Foryś z ul. Gojawi-czyńskiej, Leokadia Szymańska z ul. Broniewskiego, Bogdan Kowalewski z ul. Ujejskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…