I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu – 27.XI.2016

1. Nowenna

Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nowennie, przygotowującej do urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP, dnia 8 grudnia.  Codziennie, od jutra: o g. 6.00 – Godzinki i od wtorku, w pierwszym dniu nowenny o 6. 30 – Msza św. z kazaniem o. Łukasza. Msza św. poranna, będzie jednocześnie Mszą roratnią. Zapraszamy ze świecami.  Roraty dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o 17.00.

1. Wypominki

Od najbliższego piątku, o g. 18.00, będą odprawiane wypominki roczne.

1. Dni odnowy wewnętrznej

W I Czwartek, o g. 18.00 – Godzina Święta, w I Piątek – odwiedziny chorych, od 16.30 – spowiedź i o 17.00 – Msza św. dla dzieci.

1. Spotkanie i biblioteka

W następną niedzielę, 4 grudnia, po Mszy św. o g. 8.00 – spotkanie przewodniczących grup parafialnych.

1. Zbiórki i akcje charytatywne

W okresie przedświątecznym organizowana jest pomoc wobec potrzebujących.

• Dziś – bracia klerycy zbierają ofiary na paczki świąteczne na Dom Dziecka dzieci niepełnosprawnych przy ul. Spadkowej w Łodzi.
  • Od następnej niedzieli, w kościele, możemy złożyć dary na paczki, najlepiej słodycze, dla dzieci z rodzin potrzebujących w naszej parafii.
  • Od dziś, po Mszach świętych, są do nabycia wigilijne świece Caritas, w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w cenie 5, 12 i 13 PLN.
  • W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar dla Kościoła na Wschodzie oraz po Mszach św. o g. 8.00, 9.30 i 11.00, wolontariusze szkolnych kół Caritas będą rozprowadzać czekoladowe mikołajki, na pomoc potrzebującym.
  1. bł. Rafała

Franciszkanie z Łagiewnik, zapraszają w następną niedzielę, 4 grudnia, na odpust bł. Rafała Chylińskiego. Centralna Msza św. – o g. 12.30, z udziałem Ks. Arcybpa.

1. Pielgrzymki

W roku 2017 organizujemy dwie pielgrzymki:

• od 9 do 24 września – autokarową i pieszą do Santiago de Compostella.
  • od 16 do 22 października, do Fatimy.
  1. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, opłatków wigilijnych, kartek świątecznych, kalendarzy, w tym parafialnego, ziół i książek. Zapraszamy także do Biblioteki na przegląd prasy i herbatę. W głównym holu, w wejściu, możemy jeszcze złożyć podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską Mama, Tata i Dzieci.

1. 9. Zmarli w minionym tygodniu

Cecylia Wójcik  l.  93, z Kadłubka, Zofia Szałkiewicz – Dragańska, l. 81, z Felińskiego, Stanisław Neska,  l. 80,  Kruczkowskiego, Czesława Szubka, l. 73, z Rydla, Zofia Wołk – Karaczewska, l. 85, z Makuszyńskiego, Włodzimierz Wilicki, l. 84, z Gersona i Józef Jakubczyk, l. 77, z Gojawiczyńskiej