XXIV Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela zwykła

12 września 2021 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 14 września we wtorek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • 15 września w środę: wspomnienie Matki Bożej Bolesnej;
  • 17 września w piątek: Święto Stygmatów św. Franciszka;
  • 18 września w sobotę: Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
  1. Przypominamy, że dzisiaj, z racji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, nie ma Mszy św. o godz. 12.30.
  2. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy ze świecami.
  3. We wtorek, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, w kościele odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzi FZŚ.
  4. Rozpoczynamy nowy rok pracy duszpasterskiej. Spotkania dla kandydatów na ministrantów i ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10.00. Zapraszamy również do zespołów muzycznych istniejących przy naszej parafii: we wtorki, po Mszy wieczornej – próba scholii młodzieżowej; w środy, po Mszy wieczornej – chóru, natomiast w soboty, o godz. 11.00 – spotkanie scholii dziecięcej.
  5. W przyszłą niedzielę wspólnota Żywego Różańca zaprasza swoich członków i wszystkich zainteresowanych duchowością różańcową po Koronce o godz. 15.00 na grilla; natomiast po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych.
  6. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które w dniach 19-22 września odbędą się w stacyjnym kościele jubileuszowym św. Wojciecha w Łodzi przy ul. Rzgowskiej. Początek spotkań każdego dnia o godz. 19.00. Szczegółowy program jest w gablocie.
  7. W niedzielę, 26 września, po Mszy św. o godz. 14.00, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2022 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św.
  8. W ubiegłym tygodniu na rzecz uchodźców zebraliśmy 1530 zł, natomiast na rzecz parafii wpłynęły ofiary: 1×1000, 1×400, 1×100, 1×20. W przyszłą niedzielę taca na cele gospodarcze, a po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na rzecz Stolicy Apostolskiej. Za wszelkie składane ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, Przewodnik Katolicki. Zapraszamy również do naszej biblioteki, która jest otwarta dodatkowo od środy do piątku, w godz. 15.00-18.00.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janina Jarosińska, l. 93 z ul. Chłędowskiego, Helena Czech, l. 89 z ul. Makuszyńskiego, Henryk Dziedziczak, l. 76 z ul. Koźmiana, Bożenna Markiewicz, l. 79 z ul. Umińskiego, Zofia Krzywańska, l. 78, z ul. Zapolskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…