Zaproszenie do chóru i scholii

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Drodzy bracia i siostry, do tego momentu znaliśmy się przede wszystkim ze słyszenia, teraz już – z widzenia.

Korzystając z okazji bardzo dziękuję wam wszystkim za włączanie się w śpiew podczas mszy świętej. To dla każdego organisty ogromna radość, kiedy cała wspólnota włącza się w śpiew. Śpiew i gra to nie jest przecież mój koncert, ale nasza wspólna modlitwa. A mówi się, że „kto śpiewa, dwa razy się modli”.

Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić wszystkich chętnych, do współtworzenia razem ze mną w naszej parafii dwóch zespołów muzycznych: scholi i chóru.

Schola w pierwotnym zamyśle ma być zespołem raczej młodzieżowym, ale widziani mile będą wszyscy Ci, którzy czują się młodo. Jeżeli więc umiesz/lubisz śpiewać, albo grasz na jakimś instrumencie – zapraszam. W planie jest przede wszystkim śpiew i gra na niedzielnej mszy świętej wieczornej, a w przyszłości może coś więcej. Pierwsze spotkanie (organizacyjne) scholi odbędzie się w najbliższy wtorek (7.09) po mszy wieczornej w salce parafialnej numer 1.

Chór – będzie po prostu śpiewem wielogłosowym, który będzie uświetniał większe uroczystości w naszej parafii. Chór otwarty jest na ludzi każdego wieku. Doświadczenie w śpiewie wielogłosowym i znajomość nut będzie tu bardzo pomocna, ale kiedy tego nie ma, to nic nie szkodzi, poradzimy sobie. W tym miejscu chcę zachęcić przede wszystkim panów, ponieważ aby stworzyć pełnowartościowy chór, potrzeba dwóch głosów męskich i dwóch żeńskich – a więc panowie są tu niezbędni. Pań zwykle nie trzeba zachęcać, ale i w stronę pań czynię głęboki ukłon zaproszenia, abyśmy razem pięknie wyśpiewywali chwałę Bogu. Pierwsze spotkanie chóru odbędzie się w środę (8.09) po mszy wieczornej w salce parafialnej numer 1.

Już teraz dziękuję wszystkim, którzy odważą się przyjść. Jeżeli masz wątpliwości, ale chcesz – przyjdź, spróbuj, zaryzykuj – a może warto.

Podsumowując – schola – wtorek, 7.09, po wieczornej mszy świętej. Chór – środa, 8.09, po wieczornej mszy świętej. Serdecznie zapraszam, szczęść Boże.

Bartek, organista