XXII Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

1. Informujemy parafian, że w najbliższym czasie nastąpią zmiany wśród braci w naszej klasztornej wspólnocie. Decyzją przełożonych Jan Skoniecznybr. Paweł Smutek zostają przeniesieni do klasztoru w Niepokalanowie. Czcigodnym o. Janowi i br. Pawłowi dziękujemy za wieloletnią pracę wśród nas. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Niepokalanej w nowych obowiązkach. Natomiast witamy o. Grzegorza Gutabr. Mariusza Grabowskiego, którzy będą posługiwali w naszej parafii. Braciom życzymy mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego w ich posłudze oraz obfitości łask płynących od Boga przez Niepokalaną i św. Maksymiliana.
  2. Od środy po przerwie wakacyjnej, wraca Msza św. z Jutrznią o godz. 7.00, Msza św. o godz. 845 oraz normalne godziny otwarcia kancelarii.
  3. W środę 1 września będziemy przeżywać 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Również w tym dniu, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo o godz. 18.00 i Mszę św. wieczorną w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek po Mszy św. o godz. 8.45 i 18.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. W tym dniu kancelaria parafialna przedpołudniem nieczynna. W I sobotęzapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św. z udziałem wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  5. 11 września, w sobotę, po raz czwarty, w Niepokalanowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Centralnym punktem będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00; po Mszy świętej koncert zespołu Jakubowych Muszelek. Szczegóły spotkania na plakacie w gablotach. Organizujemy wyjazd na to spotkanie. Zapisy u o. Tomasza.
  6. W niedzielę, 12 września, o godz. 19.30, w salce przy kancelarii rozpocznie się przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych, zapisy podczas pierwszego spotkania
  7. Na rzecz parafii i klasztoru wpłynęły ofiary: 1×300, 1×150, 2×100, 1×70, 1×30. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. W kiosku (w zakrystii – od 14.00) do nabycia prasa katolicka: Niedziela pisze o szkole, która czeka na uczniów od 1 września, Gość niedzielny pisze o roli wspólnot w Kościele i pyta, czy Jezus chodził do szkoły; w tygodniku Idziemy Kazimierz Nycz opowiada o zbliżającej się beatyfikacji kard. S. Wyszyńskiego oraz o swoim doświadczeniu choroby, natomiast Przewodnik katolickipodejmuje temat szkolnej katechezy. Ponadto do nabycia Rycerz Niepokalanej, Rycerz młodychoraz l’Osservatore Romano, zioła, dewocjonalia. Zapraszamy także do naszej biblioteki, gdzie można nabyć książki o różnorodnej tematyce za symboliczną złotówkę.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Rynkowska, l. 86 z ul. Ejsmonda, Irena Baranowska, l. 89 z ul. Nałkowskiej, Barbara Tarkowska, l. 70 z ul. Makuszyńskiego, Leokadia Patury, l. 71 z ul. Felińskiego, Krystyna Braszka, l. 97 z ul. Felińskiego, Alfreda Płuciennik, l. 91 z ul. Gałczyńskiego, Eugenia Mikołajczyk, l. 80 z ul. Felińskiego, Jadwiga Tomalka, l. 85 z ul. Dąbrowskiego, Stanisława Zginiak, l. 84 z ul. Felińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie