Chrystusa Króla Wszechświata

Urocz. Chrystusa Króla Wszechświata – 20.XI.2016

1. Wypominki
W obecnym miesiącu, od poniedziałku do piątku, o g. 18.00, modlimy się za zmarłych, polecanych w wypominkach.
2. Opłatek wigilijny
Do końca listopada, łącznicy parafialni, roznoszą opłatek wigilijny. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za ofiary, na granitowe schody główne przed kościołem.
3. Adwent
W następną niedzielę rozpoczniemy nowy okres liturgiczny – adwent. W nawiązaniu do tradycji, w tym roku Msze św. roratnie w naszym kościele, będą sprawowane rano o 6.30. Dlatego też, Nowenna przygotowująca nas do urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP, także będzie rano o 6.30 i przez cały kres adwentu nie będzie Mszy św. o 7.00.
4. Pielgrzymki
W roku 2017 organizujemy dwie pielgrzymki:
w dniach: 16 września – 1 października, autokarową i pieszą szlakiem hiszpańskim do Santiago de Compostella.
w dniach: 16 – 22 października, razem z archidiecezją łódzką – do Fatimy z okazji 100 lecia objawień maryjnych.
natomiast zapisy na Europejskie spotkanie młodzieży w Rydze, organizowane przez Braci z Taize, są przyjmowane przez Duszpasterstwo Akademickie „Piątka”.
5. Zbiórki
W dzisiejszą niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, są zbierane ofiary na siostry klaryski. W następną niedzielę, bracia klerycy, będą zbierać ofiary na paczki dla dzieci z Domu Dziecka.
6. Św. Cecylii
W najbliższy wtorek, z racji liturgicznego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, wyrażamy wdzięczność panu organiście, młodzieżowym zespołom muzycznym i scholi dziecięcej.
7. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia w kiosku parafialnym czasopism katolickich, kartek świątecznych, kalendarzy, dewocjonaliów i ziół leczniczych. Zapraszamy do Biblioteki na przegląd prasy i herbatę. Przy wyjściu z kościoła, w głównym holu, możemy złożyć podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską w obronie tożsamości małżeństwa i rodziny Mama, Tata i Dzieci.
8. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej parafii odeszli do Pana: Marian Piętka, l. 87, z Gojawiczyńskiej, Michał Olczak, l. 76, z Makuszyńskiego i Marianna Duda, l. 83, z Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek …