V Niedziela Wielkanocy – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocy

2 maja 2021 r.

1. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 18.00. Ze względu na nabożeństwo majowe, wypominki roczne w piątki o godz. 17.40.
  2. Jutro obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy o godz. 14.00, której nie będzie. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.00 i Mszę św. wieczorną w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek po Mszy św. o godz. 8.45 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
  4. W sobotę 8 maja obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu również zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.45 z Franciszkańskim Zakonem Świeckich.
  5. W kiosku po Mszach św. można nabyć prasę katolicką: majowy numer Rycerza Niepokalanej, Niedzielę, Przewodnik katolicki, Gość Niedzielny, Idziemy.
  6. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Helena Bazydło, l. 88 z ul. Rydla, Jacek Skrzypiec, l. 46 z ul. Zapolskiej, Mirosław Bakunowicz, l. 79, Krystian Kotlicki, l. 86, Jacek Sikorski, l. 69, Anna Motylewska, l. 84, Elżbieta Mazur, l. 64 z ul. Felińskiego, Zbigniew Zaremba, l. 66 z ul. Gojawiczyńskiej, Adamina Styra, l. 97 z ul. Deotymy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…