IV Niedziela Wielkanocy – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocy

25 kwietnia 2021 r.

1. W związku z pandemią metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane do dnia 3 maja wszystkim wiernym archidiecezji i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.
  2. Dzisiaj, w ramach Tygodnia Modlitw o powołania do służby w Kościele, o godz. 17.00 zostanie odprawione w naszym kościele nabożeństwo Drogi światła. Jest to nabożeństwo wielkanocne przypominające Drogę Krzyżową, ale treścią związane z Jego zmartwychwstaniem. Kolejne stacje, jest ich 14, prowadzą nas przez spotkania ze Zmartwychwstałym opisane w Ewangelii, aż do wniebowstąpienia i zesłania Ducha Świętego. Przynosimy ze sobą świece.
  3. Od soboty rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Jest to także dzień wspomnienia św. Józefa, Rzemieślnika. Nabożeństwa Majowe będą codziennie o godz. 18.00. Pierwsza Majówka w tym roku wyjątkowo nie będzie połączona z procesją. Jest to również I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec, o godz. 8.00 będzie Msza św., a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  4. Za wszelkie złożone ofiary na utrzymanie kościoła i naszego klasztoru, zarówno indywidualne, na konto, jak i na tacę, do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku pod chórem.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marian Wasilewski, l. 102 z ul. Dąbrowskiego, Włodzimierz Pikala, l. 77 z ul. Ejsmonda, Henryk Duraj, l. 97 z ul. Dąbrowskiego, Janina Rogalska, l. 72 z ul. KWP, Helena Andrzejczak, l. 91 z ul. Rydla, Lucyna Zakrzewska, l. 84 z ul. Gałczyńskiego, Kazimierz Baranowski, l. 87 z ul. Umińskiego, Bogumiła Rosowska, l. 77 z ul. Rydla, Maria Zarzycka, l. 75 z ul. Umińskiego, Irena Drzewiecka, l. 81 z ul. Broniewskiego, Marianna Zając, l. 87 z ul. Kadłubka, Roman Bury, l. 68 z ul. Broniewskiego, Anita Just, l. 87 z ul. Ejsmonda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…