2 sierpnia 2020

XVIII Niedziela Zwykła – 2.VIII.2020

1. Zbiórki
  • Ojcu Stanisławowi Siergiejowi, który 30 lat temu pracował w naszej parafii, dziękujemy nie tylko za dzisiejsze kazania, ale przede wszystkim za osobistą własnoręczną pracę związaną z pokryciem złotem i szlachmetalem tła dekoracyjnego tabernaculum, krzyża w ołtarzu głównym i figur: św. Maksymiliana, św. Franciszka, św. Antoniego i św. Józefa. W ostatnich miesiącach wykonał także witraże do naszej kaplicy w kościele. Będą one wstawione w obecnym tygodniu, a ich poświęcenie odbędzie się 14 sierpnia. W duchu wdzięczności i pomocy zwracamy się także z prośbą do wiernych o wsparcie budowy nowego kościoła w Siedlcach.
  • W następną niedzielę, 9 sierpnia wolontariusze będą zbierać ofiary na leczenie – terapię genową, 4-miesięcznej dziewczynki Maji Kwiatkowskiej z Łodzi. Po Mszy św. o g. 8.00, odbędzie się spotkanie Asysty Liturgicznej.
  1. Kapituła Prowincjalna

W dniach: od 27 lipca do 5 sierpnia w Łodzi-Łagiewnikach, odbywa się Kapituła Prowincjalna naszej Warszawskiej Zakonnej Prowincji. Nowo wybrany prowincjał, o. Grzegorz Bartosik, po zatwierdzeniu przez Generała Zakonu o. Carlos Trovarelliz Rzymu, rozpoczął swoje urzędowanie. W najbliższych dniach odbędą się wybory przełożonych – gwardianów w klasztorach na kolejną 4-letnią kadencję.

1. Liturgia

Dziś, 2 sierpnia przy kościele MB Anielskiej, są sprawowane Msze święte odpustowe. Odpust Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu, możemy uzyskać nawiedzając każdy kościół parafialny i franciszkański. W czwartek, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

1. Odpust

Dnia14 sierpnia, obchodzimy uroczystość odpustową Św. Maksymiliana. Dodatkowa Msza św. będzie sprawowana o 10.00. Centralnej Mszy św. o 18.30z procesją eucharystyczną wokół kościoła, będzie przewodniczył Ojciec Prowincjał Grzegorz Bartosik.O g. 18.00 rozpocznie się koncert chóru Lutniaz Aleksandrowa Łódzkiego.  Na dziedzińcu klasztornym, odbędą się dwa koncerty muzyczne następujących zespołów – 14 sierpnia o 21.00 – Oreada z Moszczenicyi 15 sierpnia o 20.00 – Cud w Dolinie Baka.W urocz. Wniebowzięcia NMP nie będzie festynu, ale po Mszy św. o 11.00 przygotujemy niespodziankę dla dzieci.Trzy dni przed odpustem, odbędzie się wspólnotowa adoracja eucharystyczna grup parafialnych.

1. Prasa

Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o powtórnych związkach małżeńskich w Kościele i wymogu nierozerwalności oraz o gotyckich klasztorach.Niedzieli o aniołach, wIdziemy o powstaniu warszawskim. Są także:  Rycerz Niepokalnej, Rycerz Młodych, Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, zioła i dewocjonalia

1. Zmarli

W minionym tygodniu odeszli do Pana:Irena Piotrowicz, l. 81, z Leśmiana, Piotr Gil,l. 59, z Broniewskiego, Marian Tokarski, l. 65, z Sosnowieckiej, Jerzy Jagodziński, l. 87, z Przędzalnianej. Wieczny odpoczynek …