28 czerwca 2020

XIII Niedziela Zwykła –   28.VI.2020

1. Zbiórka

W dzisiejszą niedzielę, po Mszach świętych, o. Marek Szymański, misjonarz z Ekwadoru, zbiera ofiary na ośrodek szkolny i wychowawczy w San Domingo.

1. Prymicje

W najbliższy czwartek, Mszę św. prymicyjną będzie sprawował o. Jakub Kamiński, który po święceniach kapłańskich został skierowany do pracy w naszej parafii. Po Mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

1. Dni eucharystyczne

W obecnym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I Czwartek o g. 18.00 – Godzina Święta, w I Piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii św., w I Sobotę – o g. 8.00 – Msza św. dla czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

1. Nabożeństwa

Od środy, po Mszach świętych wieczornych, ponownie będą odprawiane nabożeństwa: w poniedziałek – do św. Franciszka, we wtorek – do św. Antoniego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – do św. Maksymiliana oraz w piątek o g. 18.00 – wypominki.

1. Wakacje

Miesiące: lipiec i sierpień, to czas wakacji, urlopów i odpoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i coniedzielnej Mszy św.  W miesiącach wakacyjnych:

• Od środy, 1 lipcanie będzie Mszy św. w dni powszednie o g. 8.45;
  • W I Piątki nie odwiedzamy chorych, z wyjątkiem wezwań indywidualnych;
  • Kancelaria parafialna, już od jutra, będzie czynna w dni powszednie w godzinach: od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.00.
  1. Pielgrzymki
  • Radio Maryja zaprasza dnia 11 lipca na ogólnopolską pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w Biurze Radia Maryja, w czwartki od 8.00 do 10.00.
  • Odnośnie do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Łodzi na Jasną Górę dnia 21 sierpnia, poczekajmy na szczegółowe wytyczne ze strony Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.
  1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: Gość Niedzielny rozpoczyna cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów Maryjnych w Polsce, bieżący numer od Sejn, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna 600-letnia figura Matki Boskiej, w wakacyjnym  Rycerzu Niepokalanej o ks. Franciszku Blachnickim, założycielu ruchu oazowego i mądrym odpoczynku, w Niedzieli  o pieszych pielgrzymkach w tym roku na Jasną Górę. W kiosku są także zioła lecznicze i dewocjonalia. Zapraszamy do biblioteki, na przegląd prasy i herbatę.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Daniela Balczyńska, l. 80, z Dąbrowskiegoi Marianna Sajdych,l. 87, z Tatrzańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.