24 maja 2020

Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.V.2020

1. Liturgia

Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o g. 18.00, połączonych w obecnym tygodniu z nowenną do Ducha Świętego, która przygotowuje nas do urocz. Zesłania Ducha Świętego w następną niedzielę.

1. Bierzmowanie i Biały Tydzień

Dnia 10 czerwca o g. 16.00, Ks. Bp Ireneusz Pękalski, udzieli w naszym kościele sakramentu bierzmowania. W następną niedzielę, 31 maja po Mszy św. o  g. 18.30, odbędzie się organizacyjne spotkanie kandydatów i ich rodziców. Spowiedź i przygotowanie liturgiczne – 9 czerwca o g. 18.30.

1. I Komunia i Rocznica

W niedzielę 14 czerwca, odbędzie się I Komunia święta:

– o  g. 11.00 – dla dzieci ze Szkoły Katolickiej przy ul. Nałkowskiej,

– o  g. 12.30 – dla zgłoszonych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 174.

Tego dnia o g. 14.00 – odbędzie się także Rocznica I Komunii św.po wcześniejszym zgłoszeniu u katechetów i składką 10 PLN na Pismo św. Dzieci, które obawiają się epidemii i nie będzie jeszcze powrotu drugiej fali koronawirusa, będą miały tę uroczystość 13 września o g. 12.30. W Oktawie Bożego Ciała,  od 15 do 19 czerwca o g. 18.30, dzieci pierwszokomunijne będą miały Biały Tydzień.

1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej dostępnej w zakrystii: w  Gościu Niedzielnym –o znakach poprzedzających paruzję i specjalny dodatek o Polakach ratujących żydów w czasie II Wojny Światowej, w  Niedzieli – o biblijnych i naszych matkach, wypowiedzi Papieża Franciszka i Benedykta XVI na 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w czerwcowym  Rycerzu Niepokalanej o Prymasie Tysiąclecia, Duchu Świętym i praktyce I Piątków miesiąca.Ponadto dostępne są:Idziemy, Przewodnik Katolicki,zioła lecznicze i dewocjonalia. Zapraszamy do Biblioteki na przegląd prasy i herbatę.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Janina Grzesiak, l. 88, z Gojawiczyńskiej, Marlena Chęcińska – Komorek, l. 42, z  Kadłubka,   Alicja Trzcińska,l. 80, z Felińskiego,  Jerzy Antosik, l. 71, z Zapolskiej, Małgorzata Barylska, l. 55, z Makuszyńskiego i Marianna Szyłko, l. 90, z Gersona. Wieczny odpoczynek …