3 maja 2020

IV Niedziela Wielkanocna – 03.V.2020

1. NiedzielaDzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Módlmy się, szczególnie w tym tygodniu, o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  2. Nabożeństwo majowe

Nabożeństwa majowe są odprawiane przez cały miesiąc, o g. 18.00. Ze względu na nabożeństwo  – wypominki roczne w piątki – o g. 17.40.

1. Kalendarz liturgiczny

W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia obchodzimy:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków,
  • w środę – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba,
  • w piątek – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Ze względu na uroczystość, w tym dniu, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Bierzmowanie

Ks. Bp Ireneusz Pękalski potwierdził udzielenie Sakramentu Bierzmowania przygotowującej się młodzieży z klas pierwszych szkół średnich dnia 10 czerwca 2020  r. o g. 16.00. Przygotowanych jest 40 kandydatów. Podczas Mszy św. w kościele, może być, oprócz kandydatów, dodatkowo po trzy osoby na każdego. Jeśli ktoś się wycofa, to będzie możliwość zwiększenia liczby. Kto nie będzie mógł wejść do środka kościoła, będzie miał możliwość udziału na zewnątrz kościoła przy włączonych głośnikach. W kościele podczas każdej obecności, także podczas bierzmowania, powinnyśmy być w maseczkach. Kandydatów przygotowanych prosimy o potwierdzenie przyjęcia tego sakramentu u o. Tomasza. Przygotowani indywidualnie (dorośli) zgłaszają się do o. proboszcza. Spowiedź  – 9 czerwca podczas Mszy św. o g. 18.30, a następnie odbędzie się przygotowanie liturgiczne.

1. Prasa katolicka

Mając teraz dużo wolnego czasu zachęcamy do nabycia i czytania czasopism katolickich dostępnych w zakrystii: w Gościu Niedzielnym – o zdrowym i niezdrowym kulcie Maryi oraz wolontariacie podczas epidemii osób duchowych i zakonnych, w Niedzieli – rozważania o Matce Bożej Królowej Polski, w Idziemy – jak czytać Biblię i kościele domowym, w Rycerzu Niepokalanej – o maju w poezji i sylwetki Braci w Niepokalanowie, a do Przewodnika Katolickiego dołączone są książeczki z modlitwami na cały maj oraz artykuł  przedstawiający kard. Stefana Wyszyńskiego jako patrona na czas epidemii, ze względu na jego niezawinioną izolację w latach pięćdziesiątych. W zakrystii możemy poprosić o umożliwienie nabycia ziół Ojca Grzegorza.

1. Podziękowanie

Dziękujemy wszystkim wiernym za ofiary na potrzeby kościoła i klasztoru, składane podczas tacy i poprzez konto bankowe. To umożliwia utrzymanie naszej wspólnoty klasztornej i kościoła oraz prowadzenie pracy duszpasterskiej.

1. Zmarli

Włodzimierz Olek, l. 64, ze Śląskiej, Leokadia Jagodzińska, l. 87, z Felińskiego, Henryka Kunka, l. 77, z Rydla, Aleksy Czeremuszkin, l. 72, z Gersona i Mirosław Wnuk, l. 60, z Leśmiana.