26 kwietnia 2020

III Niedziela Wielkanocna – 26.IV.2020

1. Liturgia
  • Od najbliższego piątku, przez cały maj o  18.00, będą odprawiane nabożeństwa majowe. Pierwszego i ostatniego dnia maja, nie będzie procesji eucharystycznej. Wypominki roczne w tym czasie – o g. 17.40.
  • W najbliższy I Piąteko 1700 – spowiedź i Msza św. dla dzieci. W I Piątki miesiąca, nie odwiedzamy chorych, poza indywidualnymi wezwaniami.
  • W sobotę, 2 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski.  Porządek Mszy świętych – powszedni. Wieczorna Msza św. – z liturgii  IV – tej Niedzieli Wielkanocnej Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
  • W następną niedzielę, po Mszy św. o g. 800– wymiana tajemnic różańcowych.
  1. Witraże

W minionym tygodniu kupiliśmy szkła na witraże do kaplicy adoracji w naszym kościele. Witraże będą wykonane i wstawione w czerwcu tego roku. O terminie poświęcenia poinformujemy później. Na witrażach będą umieszczone nazwiska darczyńców. Do ofiarowania jest jeszcze sześć kolejnych witraży, spośród 10-ciu, po 2000 PLN.Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy w mniejszym stopniu wsparły tę inwestycję. Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę na ten cel.

1. Dyspensa

Ks. Abp Grzegorz Ryś, mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, przedłuża udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej do dnia 31 maja br. włączniewszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęca do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności i wzajemnej troski o siebie.Zachęca również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje w mediach.

1. Susza

Nasz kraj dotyka nie tylko epidemia, ale także susza, zagrażająca zniszczeniem setki tysięcy hektarów pól uprawnych, co może skutkować brakiem rodzimych produktów rolnych. Dlatego módlmy się o deszcz.

1. Prasa katolicka

Z prasy dostępnej w zakrystii: w Gościu Niedzielnym – o nienawistnych akcjach wobec australijskiego kardynała, który niesłusznie oskarżony o pedofilię, spędził ponad rok w ciężkim więzieniu; wmajowym  Rycerzu Niepokalanejo NMP Pośredniczce Łask i historia Franciszka Kolbe, brata św. Maksymiliana.

6.Zmarli

Ryszard Hoffer, l. 69, z Makuszyńskiego, Andrzej Kaźmierski, l. 75, z Zapolskiej, Zofia Łoś, l. 92, z Kadłubka, Irena Bartosik, l. 94, z Dąbrowskiego i Marian Jabłoński, l. 90, z KWP, pochowanego w Sławkowie na Śląsku.