I Komunia 2020

Kochane dzieci i Drodzy Rodzice klas trzecich,

Ze względu na liczne pytania i wątpliwości  w sprawie daty I Komunii św. pragnę skierować propozycję. Rzeczywiście,  termin 14 czerwca jest zagrożony, ale nie chcę tego terminu przekreślać. Klasa III A ze Szkoły Podstawowej, na prośbę rodziców będzie miała I Komunię 20 września o g. 11.00 (jeśli nie będzie dalszej przeszkody). Jeśli rodzice innych klas i szkół chcą już decydować to możemy ustalić, że Klasa III B SP 64 także by miała  I Komunię tego dnia o g. 9.30 oraz dzieci z Prywatnej Szkoły Pana Augustyniaka o g. 12.30. Natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 174 proponuje dzień 27 września: Kl III a o 9.30, Kl III B o 11.00, a Kl III C o 12.30. Natomiast w przypadku dzieci z SPSK proponuje dzień 13 września: Kl III A o 9.30 i III B o 11.00. Te powyższe terminy poza Kl III A SP64 są propozycja do potwierdzenia.

Od najbliższego poniedziałku 20 kwietnia w kościołach może być 1 osoba na 15 m2. Nasz kościół ma powierzchnię 2 400 m2, więc możemy mieć 160 osób. W praktyce, gdyby I Komunia była dla jednej klasy, to przynajmniej po sześć osób mogłoby być z każdej rodziny, plus na zewnątrz kościoła przy włączonych głośnikach. Dzieci musiałyby mieć maseczki i przyjąć I Komunie św. na rękę. Może to być niedziela, sobota lub inny dogodny dzień, np. 1 maja, Boże Ciało ..   Niektóre dzieci już teraz pojedynczo lub w kilkoro z rodzicami będą miały I Komunie św., począwszy już od najbliższej niedzieli 19 kwietnia. W tych dniach wielu rodziców ustala terminy indywidualnej I Komunii św. Po rozluźnieniu obostrzeń odnośnie do liczby większa liczba dzieci może na jednej godzinie mieć tę uroczystość. Skoro imprezy masowe, teatry, kina będą zamknięte kilka miesięcy, nie sądzę, ze w kościele będzie możliwe aby było 1000 lub 2000 osób. O I Komunii św. w tradycyjnej formie, z duża ilością wiernych, rodzin, myślę, że przynajmniej przez 12 miesięcy trzeba zapomnieć. Dlatego powyżej zaproponowałem, aby każda klasa miała swoją oddzielną godzinę. Proszę państwa o głosy, najlepiej poprzez maile i w połowie maja powyższe terminy potwierdzę. Nikt nie wie kiedy skończy się epidemia. Dlatego zachowajmy cierpliwość. Dnia 7 czerwca jest ustalona data beatyfikacji Kard. S. Wyszyńskiego i nie słyszymy jeszcze o zmianie terminu, podobnie odnośnie do matur, egzaminów i przyjęć do szkół, a wielu z Państwa nerwowo domaga się daty.  W obecnym czasie żadna data nie jest pewna. Uroczystość I Komunii św. może już teraz się odbyć, ale skromniej.

1. Mariusz Słowik, proboszcz

Dotychczasowe i jeszcze wciąż aktualna data  I KOMUNII  ŚW.

14 czerwca 2020 roku

o g. 9.30   – Szkoła Podstawowa nr 64 klasa B i Prywatna S P Krzysztofa  Augustyniaka.

o g. 11.00 – SPSK

o g. 12.30 – Szkoła Podstawowa nr 174

– początek liturgii 10 minut przed Mszą św.

• 19 czerwca – poświęcenie obrazków komunijnych na zakończenie Białego Tygodnia
  • przygotowanie liturgiczne: 8 – 12 czerwca: g. 1600– SP 64 i Prywatna Szkoła K. Augustyniaka,

1700– SPSK

1900– SP 174