22 grudnia 2019

IV Niedziela Adwentu – 22.XII.2019

1. Porządki w kościele
Wszystkich chętnych, prosimy jutro, w poniedziałek o g. 9.15 – o pomoc w porządkowaniu kościoła oraz o g. 14.00 – do dekoracji świątecznej.
2. Boże Narodzenie
We wtorek, wieczerzą wigilijną w gronie rodzinnym, rozpoczniemy świętowanie Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy o północy – na uroczystą Mszę świętą, zw. Pasterką. Pół godziny przed Pasterką – koncert kolęd – zespołów parafialnych: Adonai i Gloria Dei. We wtorek, z racji wigilii, nie będzie Mszy św. o g. 18.30. W święta Bożego Narodzenia, porządek Mszy św. – niedzielny.
3. Informacje
• Dziękujemy ofiarodawcom artykułów na 100 paczek świątecznych, które przekazano rodzinom potrzebującym.
• W piątek, po świętach – obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Kolęda
W sobotę, 28 grudnia, o g. 1500 , rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie rodzin.
• 28 grudnia–15.00 – Gojawiczyńskiej 15, 17, 17 A i 19, Makuszyńskiego 1, 3, 5, 7 i 9.
• 29 grudnia –15.00 – Gojawiczyńskiej 1, 3, 3 A, 5, 7, 9, 11, 13; Śląska 90,
Chłędowskiego 1, Umińskiego 1
Porządek kolędy jest umieszczony w gablotach i na stronie internetowej parafii. Ofiary będą przeznaczone na powstanie Franciszkańskiej Szkoły Podstawowej Montessori przy naszym klasztorze.
5. Kiosk
Zachęcamy do nabycia świątecznej prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – dwa dodatki: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka, w Przewodniku Katolickim o Bożej Miłości objawionej w żłóbku, w Niedzieli i Idziemy – List apostolski Ojca Świętego Franciszka O znaczeniu i wartości żłóbka, w styczniowym Rycerzu Niepokalanej o wizycie duszpasterskiej. Przy wyjściu głównym są do nabycia opłatki wigilijne, kalendarze, świece i zioła lecznicze. Harcerze z ZHR rozprowadzają sianko bożonarodzeniowe, z których dochód jest przeznaczony na działalność ZHR. Opłatki możemy jeszcze nabyć w poniedziałek i we wtorek w kancelarii parafialnej. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.
6. Zmarli w minionym tygodniu
Maria Matczak, l. 95, z Makuszyńskiego, Irena Kawecka, l. 91, z Gojawiczyńskiej, Jerzy Marchwicki, l. 86, z Felińskiego, Elżbieta Ziętalak, l. 62, z Makuszyńskiego, Marianna Okulska, l. 89, z Makuszyńskiego, Maria Prawic, l. 84, z Rydla, Jadwiga Sopińska, l 89, z KWP. Wieczny odpoczynek