8 grudnia 2019

II Niedziela Adwentu
Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP – 8.XII.2019

1. Zbiórki i akcje charytatywne
• Dziś, po Mszach świętych, są zbierane ofiary dla Kościoła na Wschodzie.
• Do 18 grudnia, w kościele, możemy złożyć dary na paczki dla rodzin potrzebujących.
• W następną niedzielę – odbędzie się zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa, wspierający najuboższe matki w stanie błogosławionym.
2. Roraty i Godzinki
Zapraszamy na Msze roratnie, codziennie, oprócz niedziel, o g. 6.30. O g. 6.00, są śpiewane Godzinki. Ze względu na roraty, w adwencie nie sprawujemy Mszy św. o g. 7.00. Msze roratnie dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o 1700.
3. Informacje
• W piątek, 13 grudnia, w modlitwach pamiętajmy o ofiarach stanu wojennego.
• W sobotę, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie o g. 8.45 z Franciszkańskim Zakonem Świeckich.
• Mija już cztery lata działalności Biblioteki Parafialnej. Dziękujemy pani Małgorzacie i wszystkim zaangażowanym paniom za poświęcanie czasu i służbę wiernym. Dziś także jesteśmy zaproszeni na herbatę, wypożyczenie książek i przegląd prasy.
• Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami, aby nie być oszukanym i okradzionym.
• Wspólnota Żywego Różańca, w dniach: 14 – 21 maja 2020, organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegółowe informacje w gablotach ogłoszeniowych.
• Biuro As Tur z Jeleniej Góry, ale mające stałą grupę pielgrzymów z Łodzi, zaprasza
na pielgrzymki do: Andaluzji, sanktuariów Europy i Bałkany. Szczegóły w wejściu
głównym kościoła.
4. Opłatki wigilijne
Zachęcamy do nabycia świec wigilijnych, opłatków, kartek świątecznych, kalendarzy i ziół. Br. Paweł roznosi jeszcze opłatki wigilijne do mieszkań parafian, tam gdzie nie dotarli łącznicy. Do opłatka jest dołączony program kolędy.
5. Prasa
Z prasy: w Gościu Niedzielnym – historia domu Matki Boże cudownie przeniesionego do Loreto i historia złota wywiezionego z Polski na początku II wojny światowej; w Przewodniku Katolickim – o tym, kim jest dzisiaj ksiądz dla młodego pokolenia, w Niedzieli o kryzysie wiary i spowiedzi. Polecamy także Idziemy i Rycerza Niepokalanej.
6. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Cecylia Niedzielska, l. 89, z KWP, Barbara Krugler, l. 89, z Felińskiego, Bogumił Lewandowski, l. 72, z KWP, Bodgan Dróżdż, l. 55, z Gersona i Napoleon Zawiasa, l. 89, z Deotymy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.