1 grudnia 2019

I Niedziela Adwentu – 1.XII.2019
1. Nowenna
Zapraszamy na nowennę przed urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP. Codziennie, od jutra: o g. 6.00 rano – Godzinki i o 6. 30 – Msza św. roratnia z kazaniem i modlitwami nowennowymi. Zapraszamy ze świecami. Roraty dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Ze względu na roraty o 6.30 rano, przez cały adwent nie będzie Mszy św. o g. 7.00.
2. Rekolekcje adwentowe
W najbliższy I wtorek, zapraszamy na Mszę św. o g. 18.30 z modlitwą o dobrą żonę i dobrego męża i konferencję o miłości p. Moniki Mularskiej – Kucharek.
3. Rekolekcje adwentowe
W I Piątek, rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Krzysztof Świderek, gwardian i proboszcz Parafii w Łodzi – Łagiewnikach. Msze święte z kazaniami:
• w piątek – g. 6.30, 8.00, 17.00 – dla dzieci z poświęceniem medalików pierwszokomunijnych i nauką dla rodziców oraz o 18.30
• w sobotę – g. 6.30, 8.00 i 18.30
• oraz w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypadającą w następną II Niedzielę Adwentu podczas wszystkich Mszy św.
4. Zbiórki i akcje charytatywne
W okresie przedświątecznym organizowana jest pomoc wobec potrzebujących.
· Od dzisiejszej niedzieli, w kościele, możemy złożyć dary na paczki, dla rodzin potrzebujących w naszej parafii.
· W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar dla Kościoła na Wschodzie.
· Po Mszach świętych, są do nabycia opłatki wigilijne, świece Caritas, w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w cenie 5, 12 i 13 PLN. Dziękujemy łącznikom i wszystkim, którzy roznosili opłatki w części Parafii oraz ofiarodawcom na powstanie szkoły katolickiej przy naszym klasztorze. Opłatki, tam gdzie nie dotarli łącznicy, będzie jeszcze roznosił Br. Paweł.
5. Pielgrzymka
Wspólnota Żywego Różańca, w dniach: 14 – 21 maja 2020, organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegółowe informacje w gablotach ogłoszeniowych.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o przeżywaniu adwentu z prorokiem Izajaszem oraz świadectwa cudów za wstawiennictwem kard. Fultona i ks. Dolindo, w Niedzieli – o umiejętności czekania na to co ważne, w Idziemy – o wizycie Papieża Franciszka w Tajlandii i Japonii, w Przewodniku Katolickim – o mądrości ludzi wschodu w ramach adwentowych rozważań o. Wojciecha Surówki. Ponadto są dostępne: grudniowy Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, kalendarze, w tym parafialne podobne do ubiegłorocznych, zioła i książki. Zapraszamy także do Biblioteki na przegląd prasy i herbatę.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Helena Waluchowska, l. 92, z Ostrowa Wielkopolskiego, wcześniej mieszkającej na terenie naszej parafii, Katarzyna Strugińska, l. 41, z Dąbrowskiego, Ewa Kowalczyk, l. 58, z Leśmiana, Cecylia Jędrzejczak, l. 86, ze Staffa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.